Domstarpības starp demokrātiem un republikāņiem turpina vairot neskaidrību par ASV valdības darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Nedēļas nogalē bez panākumiem beigušās ASV Demokrātu un Republikāņu partiju pārstāvju sarunas par robežas drošības finansēšanu. Likumdevējiem joprojām ir ievērojamas domstarpības par imigrantu aizturēšanas politiku. Ja abām pusēm neizdosies panākt vienošanos līdz piektdienai, ASV valdības darbs atkal var tikt pārtraukts, bet prezidents Donalds Tramps joprojām nav atteicies no domas arī par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu.

Domstarpības starp demokrātiem un republikāņiem turpina vairot neskaidrību par ASV valdības darbu
00:00 / 03:33
Lejuplādēt

Piektdien, 15. februārī, pienāks kārtējais brīdis, kad Amerikas Savienotajās Valstīs beigsies finansējums Tēvzemes drošības departamentam un vairākām citām federālajām aģentūrām. 25. janvārī valsts prezidents Donalds Tramps piekrita izbeigt 35 dienas ilgušo daļējo valdības darba apturēšanu, nesaņemot prasītos 5,7 miljardus dolāru plānotās aizsargsienas būvniecībai uz robežas ar Meksiku. Tika panākts pagaidu finansējuma risinājums, dodot likumdevējiem iespējas trīs nedēļu laikā atrisināt savas domstarpības par robežas drošību.

Šo trīs nedēļu laikā abu partiju pārstāvji gan no Demokrātu partijas kontrolētā Kongresa, gan no Republikāņu partijas kontrolētā Senāta ir turpinājuši sarunas par robežas drošības finansējumu ar mērķi panākt vienošanos līdz pirmdienai. Tas savukārt dotu iespēju abām Kongresa palātām izskatīt šo priekšlikumu un to apstiprināt vēl pirms 15. februāra. Taču svētdien sarunas kārtējo reizi nonākušas strupceļā. Vismaz tā uzskata Republikāņu partija, kuri iebilst pret demokrātu prasību ierobežot gultu skaitu aizturēšanas centros tiem cilvēkiem, kuri valstī ir ieceļojuši nelikumīgi. Republikāņi gultas vietu skaitu vēlas palielināt, tādējādi vēloties paātrināt imigrantu deportācijas.

Lai arī abu partiju pārstāvji norāda, ka pašlaik iespējas panākt vienošanos ir aptuveni 50 pret 50, demokrātu senators Džons Testers intervijā televīzijas sabiedrībai „Fox News” norādījis, ka nevienas sarunas nenotiek bez domstarpībām un galvenais ir turpināt koncentrēties uz abpusēji pieņemamiem jautājumiem.

"Ja mēs turpināsim fokusēties uz vienošanās panākšanu [un] sarunāsimies pēc labākās sirdsapziņas, es ceru, ka mēs nonāksim pie laba rezultāta, nodrošināsim valdības darba turpināšanos un radīsim pārliecību gan federālajiem darbiniekiem, gan par robežas drošību. Tas ir izejas punkts. Neviens nevēlas valdības slēgšanu, neviens nevēlas, lai prezidents izmantotu kaut kādas ārkārtas pilnvaras. Mums tikai ir jāpadara savs darbs, un mēs to varam. Gandrīz visas sarunas saskaras ar grūtībām, taču, ja abas partijas un abas Kongresa palātas turpinās koncentrēties, es ceru, ka mums izdosies panākt vienošanos. Vai tas jau ir izdevies – nē! Un mēs varam atkal nonākt strupceļā. Taču, manuprāt, visi vēlas, lai mūsu robežas būtu drošas," teicis Testers.

Senators arī uzsvēris, ka runa jau nav tikai par aizturēto personu skaitu, bet arī par tehnoloģijām, cilvēku resursiem, aizsargbarjeru un tās apmēriem, kā arī robežas drošību kopumā. Turklāt, pēc senatora domām, visus mērķus sasniegt vienlaicīgi nav iespējams, tāpēc ir nepieciešams izvirzīt prioritātes.

ASV prezidents Donalds Tramps nedēļas nogalē kārtējo reizi kritizēja demokrātus par viņu izteiktajiem piedāvājumiem. Lai arī likumdevēji ir pauduši apņēmību nepieļaut kārtējo valdības darba apturēšanu, Baltā nama administrācijas pašreizējais vadītājs Miks Malvenijs izteicies, ka šis jautājums pilnīgi noteikti nav noņemts no dienaskārtības. Tāpat nav izslēgta iespēja, ka prezidents Tramps tomēr varētu izmantot savas ārkārtas pilnvaras un izsludināt nacionālo ārkārtas stāvokli, kas aizsargsienai nepieciešamo finansējumu ļautu saņemt, apejot Kongresu.

Tikmēr atsevišķi likumdevēji jau paziņojuši, ka gadījumā, ja arī šodien vienošanās par robežas drošības finansēšanu netiks panākta, tiks ierosināts kārtējais likumprojekts par valdības darba pagaidu finansēšanu, kas savukārt dos vairāk laika turpināt iesāktās sarunas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti