Dienvidamerikā vērienīgu plūdu dēļ vairāk nekā 150 000 cilvēku spiesti pamest mājas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Vairāk nekā 150 000 Dienvidamerikas iedzīvotāju ir bijuši spiesti pamest mājas vērienīgu plūdu dēļ. Tos izraisīja pamatīgs lietus, kas sākās 18. decembrī. Vairākās valstīs kontinenta dienvidu daļā upes ir izgājušas no krastiem. No dažādām katastrofām pēdējās dienās ir cietušas arī Tuvo Austrumu un Āzijas reģiona valstis.

Pamatīgi plūdi šajās dienās ir skāruši Paragvaju, Urugvaju, Argentīnu un Brazīliju, atstājot tūkstošiem cilvēku bez pajumtes. Šie plūdi ir starp pēdējos gados spēcīgākajiem, saka vietējās varas iestādes.

Paragvaja ir cietusi visvairāk, tādēļ šis valsts prezidents ir izsludinājis ārkārtas stāvokli un novirzījis aptuveni trīs miljonus eiro glābšanas darbiem un palīdzībai cietušajiem.

Ja ūdens līmenis upē, kas tek caur Paragvajas galvaspilsētu Asunsjonu, celsies vēl par 30 centimetriem, tā izies no krastiem. Tas var radīt vēl lielākus postījumus galvaspilsētas apkaimē. Tāpat tas var ietekmēt arī tūkstošiem citu cilvēku, kuri dzīvo upes tuvumā pārējos Paragvajas reģionos.

Šajā valstī spēcīgs vējš ir nolauzis vai sabojājis vismaz 200 elektrības stabus. Savukārt krītošie koki ir nogalinājuši četrus cilvēkus.

Argentīnas ziemeļos varas iestādēm ir bijis nepieciešams evakuēt aptuveni 20 000 iedzīvotāju. Šajā valstī plūdos ir gājuši bojā vismaz divi cilvēki. Tikmēr Brazīlijas dienvidu daļā no mājām evakuēti nepilni 2000 cilvēku.

Plūdus izraisīja pamatīgs vasaras lietus. Tas sākās 18. decembrī un kopā ar spēcīgu vēju turpinājās vairākas dienas. Laika prognoze tuvākajām dienām Brazīlijas un Urugvajas pierobežas rajonos paredz sausu laiku, līdz ar ko ūdens līmenim būtu jākrīt. Tomēr Paragvajā un Argentīnā vēl ir sagaidāma ūdens līmeņa celšanās.

Tikmēr Āzijas valstī Mjanmā joprojām tiek meklēti vairāki cilvēki, kurus varētu būt aprakusi zemes lavīna. Nogruvums notika Mjanmas ziemeļu reģionā, kur atrodas daudz nefrīta raktuvju. Nevajadzīga zeme un citi atkritumi parasti tiek izgāzti blakus raktuvēm. Un bezdarbnieki bieži klīst pa šiem atkritumu kalniem, meklējot nefrītus. Līdz ar to viņi ik pa laikam izraisa nogruvumus. Pagaidām nav skaidrs, cik cilvēku varētu būt zaudējuši dzīvību vai ir pazuduši zem šī nogruvuma. Varas iestāžu sniegtie dati būtiski atšķiras.

Arī Tuvajos Austrumos, Afganistānā, ir notikusi zemestrīce. Pazemes grūdieni ir skāruši arī Indijas ziemeļus, Pakistānu un Tadžikistānu. Zemestrīce ir sasniegusi 6,3 balles, ziņo ASV ģeoloģijas dienesti. Šajā reģionā oktobra beigās notika vēl viena zemestrīce, kas aiznesa simtiem cilvēku dzīvību. Par bojā gājušo skaitu šajā dabas katastrofā precīzu ziņu pagaidām nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti