Desmit gadu laikā divkāršojies Igaunijā reģistrēto latviešu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Igaunija trešdien publicējusi 2021. gadā veiktās tautas skaitīšanas rezultātus. Atšķirībā no Latvijas, kur iedzīvotāju skaits nemitīgi samazinās, Igaunijas iedzīvotāju skaits kopš iepriekšējās tautas skaitīšanas 2011. gadā ir palielinājies.

2021. gada beigās Igaunijā reģistrēti 1,33 miljoni iedzīvotāju, kas ir par 2,9% vairāk nekā pirms desmit gadiem.

Savu ieguldījumu šajā tendencē devuši arī latvieši, jo Igaunijā reģistrēto latviešu skaits desmit gadu laikā audzis par 117%, informē Igaunijas Statistikas pārvalde.

2011. gadā Igaunijā dzīvoja 1762 latvieši; 1764 cilvēkiem bija Latvijas pilsonība.

2021. gada tautas skaitīšanas rezultāti liecina, ka Igaunijā reģistrēti jau 3827 latvieši, bet vēl vairāk ir cilvēku ar Latvijas pilsonību (5038).

Daļa šī pieauguma gan varētu būt veidojusies mākslīgi, piemēram, Valkas pašvaldība ir žēlojusies, ka daļa pilsētas iedzīvotāju savu dzīvesvietu oficiāli reģistrējuši Valgā, jo Igaunijas pusē ir lielāks sociālais atbalsts, krietni lielāki bērnu pabalsti un vieglāk pieejama veselības aprūpe. 2019. gada sākumā tika lēsts, ka šādu soli spēruši ap 1400 Valkas iedzīvotāju.

Tautas skaitīšanas rezultāti liecina, ka Igaunijā gandrīz 70% iedzīvotāju (69,4%) ir etniskie igauņi. Desmit gadu laikā igauņu skaits audzis par gandrīz 2%, bet Igaunijas krievu skaits sarucis par 3,4%.

Igaunijā dzīvo 211 tautību pārstāvji un 151 valsts pilsoņi.

Bērnu skaits Igaunijā šo desmit gadu laikā audzis par 9%; vienlaikus reģistrēts arī gados veco cilvēku skaita pieaugums.

Igaunijas sievietēm ir vidēji 1,55 bērni; šo statistiku ietekmē tas, ka gandrīz 40% sieviešu auglīgā vecuma grupā no 15 līdz 49 gadiem nav neviena bērna.

Desmit gadu laikā ir sarucis to sieviešu skaits, kam ir viens vai divi bērni, bet palielinājies daudzbērnu ģimeņu skaits. 12,5% sieviešu ir trīs bērni, bet 3% sieviešu audzina četrus bērnus.

To veicināja Igaunijas bērnu pabalstu sistēma, kas stimulēja trešā bērna laišanu pasaulē.

Pabalsts par pirmo un otro bērnu bija 60 eiro mēnesī par katru bērnu, savukārt par trešo bērnu tiek maksāti 100 eiro mēnesī plus 300 eiro daudzbērnu ģimenes pabalsts.

Turklāt pašlaik Igaunijas valdībā tiek izskatīts priekšlikums, kas paredz ievērojami palielināt bērnu pabalstus: par pirmo un otro bērnu iecerēts maksāt pa 100 eiro mēnesī, bet daudzbērnu ģimenēm būtu vēl lielāka piemaksa: 700 eiro mēnesī ģimenēm, kurās ir trīs līdz seši bērni, un 900 eiro mēnesī ģimenēm ar septiņiem un vairāk bērniem.

Šis priekšlikums gan izraisījis lielus strīdus Igaunijas valdošās koalīcijas vidū un draud izraisīt valdības krišanu, jo Reformu partija uzskata, ka valsts pašlaik nevar atļauties tik lielus tēriņus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti