Čehija vēlas Eiropas Savienības mērogā ieviest regulētu marihuānas tirgu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Čehijas narkotiku apkarošanas koordinators Jindržihs Voboržils vēlas ieviest stingri regulētu marihuānas tirgu, uzskatot, ka "zālīte" legalizējama visas Eiropas Savienības (ES) mērogā.

Lai gan marihuānas lietošana izklaides nolūkā Čehijā nav atļauta, tās audzēšana un glabāšana tika dekriminalizēta jau 2010. gadā. Taču tā joprojām sodāma administratīvā kārtā.

Čehija šobrīd pilda ES prezidējošās valsts pienākumus, un marihuānas dekriminalizācija bija viens no jautājumiem, kas tika apspriests Eiropas narkotiku apkarotāju sanāksmē Prāgā.

"Mēs ceram, ka tie būs koordinēti pūliņi [marihuānas tirgus regulēšanā]. Ir neiespējami par to nerunāt ES mērogā.

Aizliegums nav izrādījies pietiekami efektīvs. Mums jāmeklē citi kontroles modeļi. Kontrolēts tirgus varētu būt vienīgais iespējamais risinājums," norādījis Voboržils.

Viņš gatavo likumprojektu par regulētu "zālītes" tirgu Čehijā, kuru gatavojas iesniegt izskatīšanai gada beigās.

Kā atzinis Voboržils, viņu priecē, ka čehi nav vienīgie Eiropā.

Viņš norādījis, ka arī Vācija, Luksemburga un Nīderlande plāno mainīt līdzšinējo politiku. Taču, no otras puses, tādas valstis kā Francija un Zviedrija iebilst pret jebkādu legāla marihuānas tirgus izveidi.

Sanāksmē Prāgā piedalījās arī vadošie narkotiku kontroles eksperti.

Pasaules Narkotiku politikas komisijas loceklis Mišels Kazačkins uzstāja, ka ES marihuāna jāsvītro no aizliegto vielu saraksta.

"Esam centušies to panākt ilgāk nekā desmit gadus. Pastāv daudzi juridiski sarežģījumi. Taču ticu, ka būs pagrieziens Eiropas un pasaules izpratnē un parādīsies regulēts marihuānas tirgus," Kazačkina teikto citē aģentūra ČTK.

Viņš piebildis, ka, pateicoties Čehijas ES prezidentūrai, debates par regulētu marihuānas tirgu ir sasniegušas "politisko līmeni".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti