Rīta Panorāma

Aicina adīt zeķes ukraiņu karavīriem

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Budapeštā atvadās no leģendārajiem "Ikarusiem"

Budapeštā atvadās no leģendārajiem «Ikarusiem»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā darbu beidz pēdējie leģendārās "Ikarusa" markas autobusi. Jaunākie 200. sērijas modeļi bija labi zināmi arī vecākās paaudzes Latvijas iedzīvotājiem.

"''Ikaruss'' ir Ungārijas simbols. Tā bija viena no lielākajām autobusu rūpnīcām Eiropā, un mēs daudz eksportējām uz bijušā Austrumu bloka valstīm. Bet Krievijai ar to tomēr nepietika," teica pensionēts inženieris Ištvans Tohs.

200. "Ikarusu" saime izstrādāta 1967. gadā, un tā ieguva lielu popularitāti visā pasaulē. Gadā tika saražoti līdz pat 13 tūkstošiem autobusu, un uzņēmums pēc produkcijas apjoma pat ieņēma 4. vietu pasaulē. Viens transporta līdzekļa modelis tika eksportēts pat uz Amerikas Savienotajām Valstīm.

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā leģendārie autobusi kursēja līdz mūsdienām, un vietējiem iedzīvotājiem bija labi zināms skaļais dīzeļdzinēja troksnis un zvana skaņa pirms durvju aizvēršanas. Tāpēc vietējais transporta uzņēmums organizēja speciālus reisus, lai cilvēki atvadītos no brīžiem kaitinošajiem, bet tomēr mīļajiem pārvietošanās līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti