Britu Konservatīvo partijas priekšsēdētājs zaudē amatus par neētisku rīcību nodokļu lietās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielbritānijas premjerministrs un Konservatīvo partijas līderis Riši Sunaks svētdien atbrīvojis Nadimu Zahavi no partijas priekšsēdētāja un ministra bez portfeļa amatiem, jo neatkarīgā izmeklēšanā konstatēts, ka Zahavi pārkāpis ministriem saistošās ētikas normas nodokļu samaksas lietās.

Sunaka neatkarīgais padomnieks ministru interešu jautājumos Lorijs Magnuss svētdien iesniedzis premjeram ziņojumu par neatkarīgo izmeklēšanu, kuru Sunaks viņam uzdeva veikt pēc tam, kad mediji ziņoja, ka Zahavi pēc vienošanās ar nodokļu dienestu tam samaksājis nepilnus piecus miljonus mārciņu, tādējādi atrisinot nesaskaņas par nodokļu maksāšanu saistībā ar akciju pārdošanas darījumu.

Zahavi, kurš ir socioloģisko pētījumu firmas "YouGov" dibinātājs, bija pārdevis uzņēmuma akcijas par 27 miljoniem mārciņu, taču nodokļu dienesta ieskatā nebija samaksājis visus nodokļus par gūtajiem ienākumiem. 

Darījums notika laikā, kad Zahavi bija finanšu ministrs, kura pārraudzībā ir nodokļu dienests. 

Vēstulē Zahavi, kurā viņš tiek informēts par atbrīvošanu no amatiem, Sunaks uzsvēris, ka "ir skaidrs, ka ir noticis ministru [ētikas] kodeksa nopietns pārkāpums".

Savukārt Zahavi paziņojis, ka nodokļu dienests esot konstatējis, ka viņš pieļāvis kļūdu neuzmanības dēļ, nevis tīši.

Konservatīvo partijas priekšsēdētājs, kuru ieceļ partijas līderis, vada partijas galveno biroju un viņa pārziņā ir partijas administratīvās lietas.  Ja konservatīvie ir valdībā, partijas priekšsēdētājs ir arī ministrs bez portfeļa, lai varētu piedalīties valdības sēdēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti