Blinkens: Palestīniešu cerības uz divu valstu atrisinājumu mazinās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens vizītes laikā Izraēlas okupētā Rietumkrasta pilsētā Rāmallā izteicās pret vienpusējiem soļiem Izraēlas un palestīniešu konfliktā, vienlaikus atzīstot, ka cerības uz palestīniešu valsts izveidi mazinās.

Rāmallā, tiekoties ar palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu, Blinkens paziņoja par vēl 50 miljonu dolāru piešķiršanu ANO palestīniešu atbalsta aģentūrai (UNRWA).

Viņš no jauna apstiprināja, ka ASV atbalsta divu valstu atrisinājumu, kas paredz neatkarīgas palestīniešu valsts izveidi un mierīgu pastāvēšanu līdzās Izraēlai.

"Mums nav ilūziju, ka saasināto spriedzi var mazināt vienas nakts laikā. Taču mēs esam gatavi atbalstīt centienus šeit un ar partneriem reģionā, ja pusēm būs vēlēšanās to darīt. Tāpēc miera atjaunošana ir mūsu tūlītējs uzdevums. Ilgtermiņā mums ir jādara vairāk, nekā tikai jāmazina spriedze. Amerikas Savienotās Valstis ir apņēmušās strādāt, lai sasniegtu mūsu pastāvīgo mērķi – nodrošināt palestīniešiem un izraēliešiem vienlīdzīgas iespējas uz brīvību, drošību, iespējām, taisnīgumu un cieņu. Un tā ir prezidenta Baidena stingrā pārliecība, ka vienīgais veids, kā sasniegt šo mērķi, ir saglabāt un pēc tam realizēt divu valstu vīziju," sacīja Blinkens.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Abass savukārt apsūdzēja Izraēlu, ka tā ir atbildīga par pēdējo vardarbības eskalāciju. Viņš arī akcentēja starptautiskā atbalsta trūkumu palestīniešiem apstākļos, kad Izraēlas okupācija turpinās.

"Izraēliešu valdība ir atbildīga par to, kas notiek šodien, jo tās rīcība grauj divu valstu atrisinājumu un pārkāpj parakstītos vienošanās dokumentus," sacīja Abass.

Pirmdien Blinkens tikās ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu un mudināja abas puses uz deeskalāciju.

Izraēlas un palestīniešu konflikts pēdējā laikā bīstami saasinājies.

Piektdien Jeruzalemes austrumos palestīniešu kaujinieks pie sinagogas nošāva septiņus cilvēkus, bet dienu iepriekš palestīniešu bēgļu nometnē Dženīnā, Rietumkrastā, Izraēlas armijas operācijā tika nogalināti desmit cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti