Bezdarbs eirozonā atkal sasniedzis rekordaugstu līmeni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Bezdarbs apmēri eirozonā atkal sasnieguši rekordaugstu līmeni, liecina jaunākie statistikas pārvaldes „Eurostat” dati. Aprīlī eirozonā bezdarbs vidēji bijis vairāk nekā 12%, bet Eiropas Savienībā tas saglabājies 11% apmērā. Īpaši smaga situācija ir Grieķijā un Spānijā. Īpašas bažas rada arvien pieaugošais bezdarbs jauniešu vidū.

„Eurostat” dati liecina, ka aprīlī bezdarbs eirozonā pieaudzis līdz 12,2%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk, nekā mēnesi iepriekš. Tas nozīmē, kas monetārajā savienībā bez darba tagad ir vairāk nekā 19 miljoni cilvēku. Kamēr bezdarba līmenis eirozonā pieauga 24. mēnesi pēc kārtas, Eiropas Savienībā tas saglabājās nemainīgs 11% apmērā, kas nozīmē, ka kopienā kopumā darba nav 26,6 miljoniem cilvēku.

Visgrūtāk klājas krīzes skartajām Grieķijai un Spānijai, kur bez darba ir aptuveni 27% iedzīvotāju, savukārt Portugālē - gandrīz 18%. Zemākie bezdarba līmeņi blokā aprīlī bija Austrijā, Vācijā un Luksemburgā.

Bezdarbnieku skaits turpina pieaugt eirozonas otrajā lielākajā ekonomikā Francijā un arī trešajā - Itālijā, kur bezdarba līmenis sasniedzis rekordaugstu 12% atzīmi. Francijas Nodarbinātības ministrija norāda, ka „negatīvā tendence nākamo mēnešu laikā turpināsies”, pirms valsts to spēs mainīt gada nogalē. Situācija strauji pasliktinājusies Kiprā, bet ir arī pozitīvas ziņas attiecībā uz Īriju, kurai savulaik nācās lūgt starptautisko palīdzību. Tur reģistrēts trešais straujākais bezdarba līmeņa kritums. Vēl straujāk situācija esot uzlabojusies tikai Latvijā un Igaunijā.

Tajā pašā laikā bažas rada pieaugošais bezdarbs jauniešu vidū. Aprīlī eirozonā bez darba bija gandrīz katrs ceturtais iedzīvotājs vecumā līdz 25 gadiem. Īpaši satraucoša ir situācija kontinenta dienvidos, kur Grieķijā, Spānijā, Portugālē un Itālijā bez darba ir 40% un vairāk jauniešu.

Kopienas līderi jau ilgstoši pauduši bažas par šo tendenci un Brisele īpašu uzmanību pievērsusi centieniem veicināt nodarbinātību jauniešu vidū. Lai apspriestu, kā risināt šo jautājumu, Vācijas kanclere Angela Merkele jūlija sākumā uz tikšanos Briselē uzaicinājusi visu Eiropas Savienības valstu par nodarbinātību atbildīgos ministrus.

Bezdarba līmenis eirozonā pieaug līdz ar ekonomisko lejupslīdi. Eirozonas ekonomika atrodas recesijā jau pusotru gadu. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija šonedēļ prognozēja, ka monetārās savienības ekonomika šogad piedzīvos lejupslīdi 0,6% apmērā. Tajā pašā laikā organizācija prognozē, ka nākamgad eirozonas ekonomika atgriezīsies pie izaugsmes, un pieaugs par vairāk nekā 1%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti