Berluskoni attaisnots seksa skandāla lietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 3 mēnešiem.

Itālijas augstākā tiesa ir atstājusi spēkā attaisnojošu spriedumu miljardiera un bijušā valdības vadītāja Silvio Berluskoni lietā. Viņš tika apsūdzēts par nepilngadīgu personu iesaistīšanu prostitūcijā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Berluskoni lēmumu nosaucis par lielisku dienu likuma varai Itālijā un solījis atkal vadīt Itālijas labēji - centriskos spēkus.

2013.gadā Milānas tiesa ietekmīgajam Itālijas politiķim par šiem noziegumiem piesprieda septiņus gadu cietumsodu. Viņam arī tika aizliegts ieņemt amatus valsts pārvaldē.

Savukārt Augstākā tiesa savu lēmumu ir pamatojusi ar pierādījumu trūkumu un nozieguma sastāva neesamību.

Itālijas augstākās tiesu instances lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams.

Vienlaikus Berluskoni ir izcietis sodu, kas viņam tika piespriests par citu pārkāpumu. Viņam par krāpšanos ar nodokļiem gada garumā bija jāveic sabiedriskie darbi. Kopš pagājušā gada maija ekspremjers katru piektdienu kādā pansionātā palīdzēja ar Alcheimera slimību sirgstošiem cilvēkiem.

Berluskoni savu vainu noliedza un uzsvēra, ka tiesvedība bija kreisi noskaņoto Milānas tiesnešu mēģinājums ar viņu izrēķināties. Kopumā pret deviņus gadus premjerministra amatu ieņēmušo Berluskoni viņa karjeras laikā vērsti vairāk nekā trīsdesmit tiesas procesi gan saistībā ar dienesta stāvokļa izmantošanu, gan manipulācijām ar viņam piederošo masu mediju biznesu, gan saitēm ar organizēto noziedzību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti