«Bellingcat»: Kremļa pretinieku mēģinājis noindēt Krievijas specdienests

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krievijas opozīcijas politiķi Vladimiru Kara-Murzu, kurš izdzīvoja pēc diviem noindēšanas mēģinājumiem, ilgstoši izsekojusi tā pati Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) nodaļa, ko vaino opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija noindēšanas mēģinājumā. Tas noskaidrojies pētniecisko žurnālistu grupas “Bellingcat” izmeklēšanā.

Kara-Murzu mēģināja noindēt 2015. un 2017. gadā. Abos gadījumos viņu smagā stāvoklī nogādāja slimnīcā, kur ārstiem izdevās glābt politiķa dzīvību.

Pēc pirmā noindēšanas mēģinājuma pārbaudēs Francijas laboratorijā noskaidrojās, ka Kara-Murzas ķermenī bija paaugstināta smago metālu koncentrācija. Savukārt Krievijas tiesu medicīnas eksperti neapstiprināja, ka opozicionārs būtu saindēts.

Pētniecisko žurnālistu komanda “Bellingcat”, izpētot Kara-Murzas pārvietošanos pirms abiem saindēšanas gadījumiem, noskaidrojusi, ka viņu sistemātiski izsekojuši FDD Kriminālistikas institūta darbinieki. Pirmajā reizē politiķi esot saindējuši, piejaucot indi viņa ēdienam vai novietojot to uz kādiem priekšmetiem viņa dzīvesvietā.

Pēc diviem gadiem Kara-Murza atkal nonāca slimnīcā ar identiskiem saindēšanās simptomiem. Tomēr viņš izdzīvoja, lai gan ārsti teikuši, ka viņa izredzes nav lielākas par 5%. Kad pagājušogad kļuva zināms par Navaļnija saindēšanu, Kara-Murza secināja, ka viņam bijuši ļoti līdzīgi simptomi.

Interesanti, ka pirmā Kara-Murzas izsekošanas misija 2015. gadā laika ziņā sakritusi ar Kremļa pretinieka Borisa Ņemcova slepkavību, kas notika 2015. gada februārī. Ņemcovs un Kara-Murza bija vieni no galvenajiem aktīvistiem, kas rosināja tā sauktā “Magņitska saraksta” pieņemšanu, vēršoties pret tuvākajiem Vladimira Putina līdzgaitniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti