Beļģija atbloķē iesaldētos Krievijas diplomātiskos kontus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 10 mēnešiem.

Beļģija atbloķēs Krievijas vēstniecības kontus, kas tika iesaldēti saistībā ar bijušo naftas kompānijas "Jukis" akcionāru prasībām tiesā, ziņo aģentūra AFP, atsaucoties uz Beļģijas ārlietu ministrs Didjē Reindersa teikto.

„Ir atrasts risinājums, lai prioritāri atbloķētu vēstniecību kontus, un vēlāk sekos pārējie,” sacīja Reinderss.

Kā pirmie tikuši atbloķēti Krievijas vēstniecības un valsts pārstāvniecības biroju Eiropas Savienībā un NATO konti bankā "ING Bank".

Šajā gadījumā Reinderss bijis vidutājs starp tiesu izpildītājiem un"Jukos" kreditoriem.

Jau ziņots, ka Beļģijas varas iestādes uzlikušas arestu Krievijas Federācijas īpašumiem savā valstī. Sākotnējā informācija liecina, ka tas darīts pēc bijušo naftas kompānijas “Jukos”  akcionāru lūguma.

Krievijas puse jau paziņojusi, ka šīs prasības ir politizētas un tiks apstrīdētas. Pagājušā gada vasarā Hāgā bāzētā arbitrāžas tiesa uzlika par pienākumu Krievijas Federācijai izmaksāt bijušajiem naftas kompānijas “Jukos” akcionāriem kopsummā aptuveni 50 miljardus ASV dolāru par savulaik nelikumīgi pārņemtajiem kompānijas aktīviem. 

Tāpat vēstīts, ka šajā lietā Krievijas īpašumu arestus var prasīt arī Latvijā. Eksperti gan šādu iespēju vērtē kā mazticamu, jo Latvijā nav ļoti vērtīgas Krievijas mantas. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti