Barselonā tiek rīkota demonstrācija apsūdzēto katalāņu separātistu atbalstam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 3 mēnešiem.

Sestdien Barselonā notiks iedzīvotāju demonstrācija, lai paustu atbalstu katalāņu separātistu līderiem, kuri nedēļas sākumā stājās tiesas priekšā par 2017. gada neatkarības referendumu. Plānots, ka šis tiesas process ilgs vismaz trīs mēnešus. Turklāt jāņem vērā, ka vairāki no apsūdzētajiem jau gadu atradas pirmstiesas apcietinājumā.

Barselonā tiek rīkota demonstrācija apsūdzēto katalāņu separātistu atbalstam
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

Nedēļas sākumā visu 12 separātistu atbalstam vismaz 6 tūkstoši cilvēki bija pulcējušies Barselonas centrā. Deviņus no 12 separātistiem Madride apsūdz par sacelšanos, bet pārējos par nepakļaušanos un ļaunprātīgu valsts līdzekļu izšķērdēšanu. Šīs apsūdzības visi kā viens nolieguši un tiesas procesu uzskata par politiski motivētu.

Uz to uzmanību vērš arī viena no apsūdzētā un bijušā Katalonijas vicepremjera Uriala Džunkerasa advokāts, kurš uzstājis, ka „lieta balstīta uz politisko nevienprātību”, kura pastāv starp centrālo Spānijas valdību un reģionālo izpildvaru.

Turpretī Spānijas valdība un tās tiesa norāda, ka lietā netiek vērtētā viedokļu atšķirība, bet gan tas, ko šīs 12 personas izdarījušas. Savukārt bijušais Katalonijas līderis Karless Pudždemons, kurš patvēries Vācijā, uzskata, ka tiesas prāva ir pārbaudījums Spānijas demokrātijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti