Rīta Panorāma

Mladičam atstāj spēkā mūža ieslodzījumu

Rīta Panorāma

Intervija ar Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Inetu Ziemeli

Baltkrievijā bargāki sodi par protestiem

Baltkrievijā nosaka bargākus sodus par dalību protestos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rietumvalstu neatzītais Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko parakstījis vairākus likumus, kas paredz bargākus sodus par piedalīšanos neatļautos protestos. Opozīcija uzskata, ka likumā iekļautie formulējumi ļaus varas iestādēm vērsties pret jebkādu brīvdomības izpausmi.

Par ekstrēmistiskām aktivitātēm vai to popularizēšanu Baltkrievijā turpmāk draudēs līdz sešiem gadiem ilgs cietumsods, bet par to finansēšanu – līdz pieciem gadiem ilgs ieslodzījums.

Neatkarīgā tīmekļa medija "tut.by" pārstāvji norādīja, ka likumos nav precizēts šo aktivitāšu jēdziens, tāpēc likumu varēs izmantot pret jebkuru varai nevēlamu organizāciju.

Līdz trim gadiem ieslodzījumā turpmāk varēs piespriest par piedalīšanos varas iestāžu neatļautos protestos, par vardarbību vai draudiem pret miliciju paredzēts pat septiņu gadu cietumsods, bet par pretošanos milicijai – līdz trim gadiem ieslodzījumā.

Kriminālkodeksā iekļauts arī jauns pants, kas par milicijas darbinieku vai viņu ģimenes locekļu privātas informācijas publiskošanu paredz cietumsodu līdz pieciem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti