Panorāma

Suns mirst mednieku lamatās

Panorāma

Atis Lejiņš par prezidentu sarunu

Baltijas valstu prezidenti sazvanījušies ar Obamu

Baltijas valstu prezidenti sazvanījušies ar Obamu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 3 mēnešiem.

Sestdienas vakarā notikusi Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Baraka Obamas telefonsaruna. Amerikas Savienotās Valstis paudušas nemainīgu atbalstu Baltijas drošībai.

Sarunu ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Igaunijas Republikas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu un Lietuvas Republikas prezidenti Daļu Grībauskaiti iniciēja  ASV prezidents, tā ilgusi pusstundu, pastāstīja Latvijas prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. Baraks Obama vēlreiz apliecināja atbalstu Baltijas valstu drošībai, pamatojot ar  NATO līguma 5.pantu. ASV uztver Baltijas valstis kā nozīmīgus savus partnerus.

"Baltijas valstu prezidenti savukārt apliecināja pateicību ASV, ka Baltijas valstu gaisa telpa tiks pastiprināti apsargāta. Un tādējādi visi sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka Krievijas rīcība Ukrainā, pārkāpjot tās suverenitāti un teritoriālo nedalāmīgu, ir nepieņemama," sarunu LTV atstāstīja Krapāne.

Andris Bērziņš pateicās par ASV atbalstu, kas jau izskanēja pirms dažām dienām notikušajā telefona sarunā ar viceprezidentu Džo Baidenu. Par šādu rīcību realitātē liecina arī ASV ātrā reakcija, nosūtot papildus lidmašīnas patrulēšanai Baltijas gaisa telpā.

Sarunas dalībnieki pauda vienotu viedokli par nepieciešamību atbalstīt Ukrainu. Šajos apstākļos nepieciešama vienota nostāja ES, kas jau tika demonstrēta ar Eiropadomes 6.marta paziņojumu, kurā tika noteikta tūlītēja ES reakcija un iezīmēta tālākā darbība gadījumā, ja nenotiek situācijas deeskalācija. Tāpat sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka šāda Krievijas rīcība ietekmē drošības situāciju reģionā, ko nedrīkst atstāt bez ievērības.

Valsts prezidents Andris Bērziņš aicināja ASV Prezidentu apmeklēt Baltijas valstis.

Saeimas Ārlietu komisijas deputāts Atis Lejiņš pozitīvi vērtē Baltijas valstu un ASV prezidenta Baraka Obamas telefonsarunu.

„Tas priecē, jo tas nozīmē, ka Amerika tiešām ir norūpējusies. Viņi labi zina, kas Krievijā notiek,” saka Lejiņš.

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti