Azerbaidžānā atbrīvo pazīstamo žurnālisti Ismailovu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Azerbaidžānas Augstākā tiesa trešdien, 25.maijā, likusi no ieslodzījuma atbrīvot ievērojamo žurnālisti Hadiju Ismailovu.

Viņai piespriesto septiņu ar pusi gadu ilgo ieslodzījumu tiesa atcēlusi, un tas tagad aizstāts ar trīsarpus gadu nosacītu sodu un piecu gadu probācijas periodu. 

Hadija Ismailova no cietuma atbrīvota pēc starptautisko protestu viļņa. 

Par Azerbaidžānas ievērojamāko opozīcijas žurnālisti uzskatītajai Ismailovai 2015.gada septembrī tika piespriests cietumsods saistībā ar apsūdzībām ekonomiskajos noziegumos.

Ismailova apsūdzības nosauca par safabricētām un varas pārstāvju mēģinājumu apklusināt kritiķus.

Savā žurnālistes darbā Ismailova pētījusi Azerbaidžānas prezidenta Ilhama Alijeva un viņa ģimenes uzkrāto bagātību iegūšanas apstākļus, kas, visticamāk, arī bija iemesls safabricētajām apsūdzībām.

Ismailova ir Azerbaidžānas pazīstamākā kritiskā žurnāliste un pretkorupcijas aktīviste, kura guva cilvēktiesību aizstāvju un preses brīvības organizāciju ievērību saistībā ar ziņojumiem par prezidenta Ilhama Alijeva un viņa ģimenes saistību ar korupciju.

Iznākot brīvībā, viņa solīja turpināt savas atmaskojošās izmeklēšanas.

“Jā, es esmu atbrīvota, bet netaisnība Azerbaidžānā paliek. Es turpināšu strādāt un cīnīties pret to. Esmu gana jauna, lai to darītu,” sacīja žurnāliste. 

Cilvēktiesību aizstāvji norāda, ja kopš Ilhama Alijeva ievēlēšanas amatā uz trešo termiņu 2013. gadā Azerbaidžāna pastiprinājusi spiedienu pret neatkarīgajiem žurnālistiem un politiskajiem oponentiem. Nevalstiskā organizācija “Freedom House” aplēsusi, ka Azerbaidžānā ir vairāk nekā 80 politisko ieslodzīto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti