Austrijā aizliedz herbicīdu glifosātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Austrija kļuvusi par pirmo Eiropas Savienības dalībvalsti, kas pilnībā aizliegusi pretrunīgi vērtētās ķimikālijas glifosāta izmantošanu. Šī ķīmiskā viela ir galvenā plaši izmantotā herbicīda “Roundup” sastāvdaļa.

Priekšlikumu par glifosāta aizliegumu izstrādāja Sociāldemokrātiskā partija, bet parlamentā šo ideju atbalstīja arī citu politisko spēku pārstāvji. Daļa zinātnieku uzskata, ka šī viela izraisa vēzi, un tiesas Amerikas Savienotajās Valstīs jau piespriedušas lielas kompensācijas cietušajiem. Tā jāmaksā herbicīda “Roundup” ražotājam -  Vācijas ķimikāliju un farmācijas kompānijai “Bayer”.

Tomēr Austrijas konservatīvā Tautas partija kritizē parlamenta lēmumu un nodēvēja to par pliķi sejā lauksaimniekiem, kas ķimikāliju izmanto atbilstoši. Balsojums varētu arī radīt problēmas attiecībās ar Eiropas Savienības institūcijām. 2017. gadā Briele atļāva šo vielu izmantot vēl piecus gadus, un dalībvalstis to var aizliegt tikai īpašos gadījumos, jo tas kaitē bloka vienotajam tirgum. Arī “Bayer” pārstāvji pauduši cerību, ka Eiropas Komisija rūpīgi izvērtēs un tiesiski apstrīdēs Austrijas lēmumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti