ASV veic iepriekš aizliegtas raķetes izmēģinājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 10 mēnešiem.

ASV Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka valsts bruņotie spēki veikuši pirmos lidojumu izmēģinājumus raķetei, kāda vairāk nekā 30 gadus bija aizliegta saskaņā ar Vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu līgumu.

ASV un Krievija šomēnes pārtrauca dalību šajā līgumā.

Krievija paudusi nožēlu par jauno ASV izmēģinājumu, savukārt Ķīna brīdināja, ka raķešu izmēģinājumi var sākt jaunu „bruņojuma sacensību”.  

ASV veic iepriekš aizliegtas raķetes izmēģinājumu
00:00 / 01:06
Lejuplādēt

Pentagons informējis, ka pie Kalifornijas krastiem veicis izmēģinājumu no zemes palaižamai pārveidotai jūras spēku spārnotajai raķetei „Tomahawk”, kas bijusi aprīkota ar konvencionālu galviņu, nevis kodolgalviņu.

Šāda raķete saskaņā ar 1987. gadā parakstīto Vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu līgumu bija aizliegta.

Krievijas Ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs pauda nožēlu par jauno ASV izmēģinājumu, norādot, ka ASV acīmredzami virzās uz militāra saspīlējuma saasinājumu, bet Krievija uz provokācijām nereaģēs.

Savukārt Ķīna brīdināja, ka ASV vidēja darbības rādiusa spārnoto raķešu izmēģinājumi var sākt jaunu bruņojuma sacensību, kas saasinās militāro konfrontāciju.

Tas savukārt negatīvi ietekmēšot starptautisko un reģionālo drošības situāciju. ASV augusta sākumā oficiāli izstājās no līguma, apsūdzot Krieviju apzinātā vienošanās pārkāpumā. Drīz pēc tam arī Maskava sāka izstāšanos, un Krievijas prezidents pagājušajā mēnesī paziņoja, ka Krievija oficiāli aptur dalību līgumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti