Rīta Panorāma

Pirmais iluzionisma teātris un muzejs Ziemeļaustrumeiropā "Mystero"

Rīta Panorāma

Lašu un taimiņu ieguves lieguma periods līdz 15. novembrim. Telefonsaruna ar Eviju Šmiti

ASV prezidenta vēlēšanām seko līdzi arī Latīņamerikā

ASV prezidenta vēlēšanām seko līdzi arī Latīņamerikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Kā uz Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta vēlēšanu procesu reaģē Latīņamerikā? Īpaši cieši vēlēšanu procesam seko Venecuēla un Kuba, kurām nav labas attiecības ar Vašingtonu un kuras abas pakļautas stingrām sankcijām no ASV puses.

Latīņamerika uzmanīgi seko līdzi Amerikas Savienoto Valstu prezidenta izvēles procesam, jo skaidrs, ka Vašingtonai ir milzīga ietekme uz blakus esošo reģionu. Tas, kurš būs nākamais Baltā nama saimnieks – demokrāts Džo Baidens vai republikānis Donalds Tramps – var būtiski ietekmēt pret reģionu vērsto politiku.

Īpaši vērīgi procesam seko Venecuēla un Kuba, kuras ir pakļautas ekonomiskajām sankcijām no ASV puses. Piemēram, Karakasā sarunu šovu vadītāji medijos izmantoja nemierus ASV kā iespēju kritizēt prezidenta vēlēšanu procesu un starptautisko novērotāju trūkumu.

“Tas ir dubultais standarts, ko ASV parāda, kad iejaucas citu valstu vēlēšanu procesā. Tas noticis, piemēram, Bolīvijā, Venecuēlā, kur mums pašiem ir savi, labi vēlēšanu likumi. Mēs esam piemērs pasaulei. Bet viņu procesā, kura rezultāti ietekmēs visu pasauli, netiek sekots līdzi,” pauda VTV žurnālists Pedro Jahure.

Arī Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro, kuru starptautiskā sabiedrība nav atzinusi, nosodīja ASV par iejaukšanos citu valstu iekšējās lietās, kamēr pašās ASV vēlēšanu sistēma neesot sakārtota.

Tikmēr Kubā vēlēšanu iznākumu gaida ar interesi. Vietējie iedzīvotāji redz būtisku atšķirību tajā, vai ASV turpmāk vadīs Baidens vai Tramps.

“Balsojums ASV ir demokrātisks, bet tas var atstāt dažādu ietekmi uz Kubu. Mēs visi tiksim ietekmēti, ja pārvēlēs Trampu,” komentēja vietējā iedzīvotāja Fernandina Fonseka.

Trampa administrācijas laikā pret Kubu vērstas plašas sankcijas, kas iekļauj arī tūrisma un tirdzniecības ierobežošanu starp abām valstīm. Kubieši spriež, ka Baidena ievēlēšanas gadījumā daļa sankciju varētu tikt mīkstinātas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti