ASV izlūkdienesti informējuši Kongresu par Krievijas centieniem panākt Trampa pārvēlēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) izlūkdienestu amatpersonas informējušas Kongresa locekļus par Krievijas centieniem veicināt Donalda Trampa pārvēlēšanu Baltā nama saimnieka amatā. Par to ziņo ASV mediji, atsaucoties uz vairākiem avotiem.

ASV izlūkdienesti informējuši Kongresu par Krievijas centieniem panākt Trampa pārvēlēšanu
00:00 / 02:57
Lejuplādēt

„Amerikas „Krievijas murgs” ir atgriezies”. Šāds virsraksts lasāms vienā no rakstiem telekanāla CNN mājaslapā. Iemesls tam ir vairāku avotu izpaustā informācija Amerikas Savienoto Valstu telekanāliem. Proti, ASV izlūkdienestu amatpersonas informējušas Kongresa locekļus par Krievijas centieniem veicināt Donalda Trampa pārvēlēšanu prezidenta amatā. Avoti norāda, ka šādus komentārus izlūkdienestu amatpersonas minējušas slēgtā Kongresa izlūkošanas komitejas sēdē 13. februārī.

Slēgtās sēdes laikā Trampa atbalstītāji esot iebilduši, ka prezidents ir ieņēmis stingru nostāju attiecībā ar Krieviju un tā rezultātā ir nostiprinātas saites ar Eiropu un drošība. Sēdē esot atradies arī demokrāts Ādams Šifs, kurš vadīja pret prezidentu notikušo impīčmenta procesu.

„The New York Times” ziņoja, ka Tramps par Šifa atrašanos sēdē bijis īpaši dusmīgs. Tramps jau paspējis paust sašutumu, ka šāda informācija nodota demokrātiem, paužot pārliecību, ka tie izlūkošanas datus izmantos priekšvēlēšanu cīņā pret viņu.

Šifs vēlāk tviterī rakstīja: „Ja Tramps kaut kādā veidā iejaucas informācijas apmaiņā starp ASV izlūkošanas aģentūrām un Kongresu par ārvalstu iejaukšanos vēlēšanu procesā, prezidents apdraud mēģinājumus to apturēt.”

Jāatzīmē, ka vēl šonedēļ Tramps Nacionālā izlūkdienesta direktora amatā nomainīja atvaļināto admirāli Džo Megvairu, uz laiku viņu aizstājot ar pašreizējo ASV vēstnieku Vācijā Ričardu Grenelu. Nacionālā izlūkdienesta direktors, kas pārrauga 17 izlūkošanas aģentūras, ir pakļauts tieši prezidentam, un Grenels būs pirmais atklāti homoseksuālais Trampa kabineta loceklis.

Laikraksts „The Washington Post” vēstīja, ka Megvairs, kura amata termiņš nacionālā izlūkdienesta direktora amatā būtu beidzies martā, bijis favorīts nominācijā uz pārvēlēšanu. Tomēr pēc 13. februāra sēdes Kongresā Tramps esot pārdomājis. Divi Trampa administrācijas locekļi gan atzinuši, ka personu nomaiņa šajā amatā tik drīz pēc Kongresa slēgtās sēdes bijusi sakritība.

Demokrāti kritizējuši Grenela iecelšanu nacionālā izlūkdienesta direktora pienākumu izpildītāja amatā. Viņš iepriekš centies mazināt Krievijas lomu iepriekšējās vēlēšanās, kā arī paudis pozitīvas emocijas par galēji labējo politiķu uzplaukumu Eiropā.

KONTEKSTS:

ASV izlūkdienesti jau iepriekš nonāca pie slēdziena, ka Krievija iejaukusies 2016. gada vēlēšanās, lai atbalstītu Trampa ievēlēšanu. Tieši tas savulaik lika uzsākt īpašā prokurora Roberta Millera vadīto izmeklēšanu, kuru pats Tramps pasludināja par „raganu medībām”.

Salīdzinājumā ar saviem priekštečiem Tramps šķietami mīkstinājis pret Krieviju vērsto retoriku. Tomēr viņš turpinājis sankciju politiku pret Maskavu, sodot to par iebrukumu Ukrainā, kā arī pieņēma lēmumu par krievu diplomātu izraidīšanu 2018. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti