Dienas notikumu apskats

Bijušie Katalonijas valdības locekļi, kas atrodas ieslodzījumā, cer izkļūt brīvībā

Dienas notikumu apskats

ANO Hāgas tribunāla laikā indi iedzērušais Priljaks - miris, vēsta mediji

ASV prezidenta meita ierodas Indijā, vadot ASV delegāciju uzņēmējdarbības samitā

ASV delegāciju uzņēmējdarbības samitā Indijā vada Trampa meita Ivanka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

ASV prezidenta meita Ivanka Trampa ieradusies Indijā, kur viņa vada apjomīgo Amerikas delegāciju Vispasaules uzņēmējdarbības samitā, ko šogad ASV un Indija rīko kopā. Pirmo reizi šis pasākums ir veltīts sieviešu uzņēmējdarbībai un problēmām šajā jomā. Pirms doties uz Indiju, Ivanka Trampa sniedza telefoninterviju vairākiem žurnālistiem, kuru vidū bija arī Latvijas Radio Briseles korespondents.

ASV prezidenta meitas un padomnieces Ivankas Trampas izkāpšana no lidmašīnas Haiderabadas pilsētā Indijas dienvidos tika tiešraidē translēta vietējā televīzijā. Sarkanie paklāji un tūkstošiem policistu pavada viņas vizīti Vispasaules uzņēmējdarbības samitā.

Ivanka Trampa vada apjomīgo ASV delegāciju šajā starptautiskajā pasākumā. Tā ir viņas līdz šim lielākā un nopietnākā diplomātiskā misija. Par ASV prezidenta meitai izrādīto godu liecina arī plakāti ar viņas seju, kas izkārti visur pilsētā.

Telefonsarunā ar Latvijas Radio un vairākiem citiem ārzemju žurnālistiem Trampa uzsvēra – viņai šķiet būtiski, ka samits ir veltīts sievietēm uzņēmējām:

“No 2014. līdz 2016.gadam sieviešu uzņēmēju skaits visā pasaulē ir palielinājies par 10%. Viens pētījums liecina – ja mums izdotos izlīdzināt atšķirības starp sieviešu un vīriešu uzņēmēju skaitu, tad pasaules IKP varētu kļūt par 2% lielāks. ASV pēdējo 10 gadu laikā sievietēm piederošo uzņēmumu skaits ir palielinājies par 45%. Sievietes uzņēmējas ne tikai palīdz inovāciju procesā un rada darbavietas, bet arī sniedz ieguldījumu vissmagāko pasaules problēmu risināšanā. Tādēļ mums ir jāpanāk, ka uzņēmējām ir pieeja gan kapitālam, gan dažādiem kontaktu tīkliem, gan mentoriem un aizņēmumiem.”

Vietējie mediji vēsta, ka, gatavojoties ASV prezidenta meitas vizītei, no pilsētas ielām tika padzīti visi ubagotāji.

Varasiestādes palielināja novērošanas kameru skaitu sabiedriskās vietās. Un satiksmes ierobežojumu dēļ dažas skolas Haiderabadā uz dažām dienām tika slēgtas.

Kopumā šajā uzņēmējdarbības samitā piedalās aptuveni pusotrs tūkstotis biznesa pārstāvju no 150 pasaules valstīm. Vairums no dalībniekiem ir sievietes. Pat Saūda Arābija un Afganistāna nosūtīja delegāciju, kas sastāv tikai no sievietēm.

ASV pārstāvji uzsver, ka viņiem joprojām ir būtiski saglabāt ciešas attiecības ar Indiju un pārējo pasauli un ka tas neesot pretrunā ar Donalda Trampa pasludināto saukli ''Amerika pirmajā vietā''.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti