ASV Augstākās tiesas kandidātu atkal vaino nepiedienīgā uzvedībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Nedienas turpina vajāt ASV prezidenta Donalda Trampa izvēlēto kandidātu ASV Augstākās tiesas tiesneša postenim Bretu Kavano. Vēl viena sieviete apsūdzējusi viņu nepiedienīgā seksuālā uzvedībā. Pats Kavano šīs apsūdzības ir noraidījis. Viņam atbalstu paudusi arī ASV prezidenta administrācija, norādot uz nepilnībām jaunākajās apsūdzībās.

ASV Augstākās tiesas kandidātu atkal vaino nepiedienīgā seksuālā uzvedībā
00:00 / 01:39
Lejuplādēt
Pirmās apsūdzības pret ASV prezidenta izvēlēto Augstākās tiesas tiesneša amata kandidātu Kavano klajā nāca pagājušajā nedēļā. Kļuva zināms, ka jau jūlijā ASV Senāta juridiskās komitejas pārstāvei Diānai Feinsteinai ir nosūtīta slepena vēstule, kurā profesore Kristīne Bleizija Forda informējusi par astoņdesmito gadu sākumā pret viņu veiktu seksuālu uzbrukumu. Laikā, kad Kavano bijis 17 gadus vecs, bet Forda 15 gadus veca, kādā vidusskolas ballītē jaunietis esot dzērumā mēģinājis viņai seksuāli uzmākties. Pēc šīs informācijas saņemšanas Diāna Feinsteina ir nosūtījusi šo vēstuli Federālajam izmeklēšanas birojam un vērsusies pie Senāta Juridiskās komitejas republikāņu priekšsēdētāja, pieprasot nekavējoties apturēt turpmāku Kavano kandidatūras izskatīšanu.

 

Pagājušās nedēļas beigās Kristīna Bleizija Forda piekrita sniegt oficiālas liecības Senāta komitejai, un šī nopratināšana ir plānota ceturtdien, 27.septembrī. Fordas advokāti paziņojuši, ka lēmums liecināt pieņemts par spīti saņemtajiem draudiem dzīvībai un drošībai.

Juristi gan norāda, ka senatori ir atteikušies uzaicināt vairākus lieciniekus, turklāt nav atrisināts arī jautājums par to, kurš tieši uzdos jautājumus – vai tie būs paši senatori, vai arī oficiāli prokurori. Profesore Forda arī pieprasījusi, lai noklausīšanās laikā telpā neatrastos Kavano draugs Marks Džadžs, kurš esot bijis uzbrukuma liecinieks.

Pirmdien, 24.septembrī, kļuvis zināms, ka ar jaunām apsūdzībām nepiedienīgā uzvedībā klajā nākusi Kavano kursa biedrene Jēlas universitātē Debora Ramireza. Viņa apgalvo, ka incidents noticis 1983.-1984.mācību gada laikā, kad viņa mācījusies pirmajā kursā. Viņi abi esot piedalījušies dzeršanas spēlē kopmītnēs, un šīs spēles laikā Brets Kavano esot atkailinājies viņas priekšā. Pārliecinātā katoliete Ramireza esot jutusies apkaunota un pazemota.

Šis stāsts parādījies izdevumā "The New Yorker" un raksta autori sazinājušies ar vairākiem bijušajiem studentiem, vairāki no kuriem atcerējušies, ka par šo incidentu ir dzirdējuši vai par to runājuši. Citi norādījuši, ka Kavano izvirzītās apsūdzības neatbilst patiesībai.

Pats Kavano stingri noliedzis pret viņu izvirzītās apsūdzības, norādot, ka šāds it kā pirms 35 gadiem noticis gadījums nemaz nav bijis. Pēc viņa vārdiem, šī ir izteikta nomelnošanas kampaņa, tāpēc arī Kavano esot gatavs jau ceturtdien liecināt, lai pastāstītu patiesību un aizsargātu savu labo vārdu.

Paziņojumu izplatījis arī Baltais nams, norādot, ka prezidenta administrācija turpina atbalstīt Augstākai tiesai izvirzīto kandidātu. Arī Baltais nams uzskata, ka šī ir Demokrātu partijas organizēta nomelnošanas kampaņa ar mērķi iznīcināt labu cilvēku. Vēlāk sekojošā paziņojumā norādīts uz vairākām nepilnībām, kuras atzītas arī "The New Yorker" rakstā, proti, ka pašai Ramirezai alkohola lietošanas dēļ esot iztrūkumi atmiņā. Arī publisks paziņojums par šo incidentu izskanējis tikai pēc konsultācijām ar demokrātu piešķirtu advokātu.

Kā norāda ASV preses izdevumi, šie incidenti liek pamatīgi apšaubīt to, vai Kavano tiks apstiprināts jaunajā amatā. Vairāki Republikāņu partijas senatori jau izteikušies, ka par savu balsojumu šaubās, taču Senāta vairākuma līderis Mičs Makkonels ir paudis pārliecību, ka Kavano amatā tomēr tiks ievēlēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti