ASV aizliedz lidmašīnās pārvadāt atsauktos viedtālruņus «Galaxy Note 7»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

ASV valsts iestādes piektdien aizliedza pārvadāt lidmašīnās Dienvidkorejas elektronikas firmas "Samsung" atsauktos viedtālruņus "Galaxy Note 7" un paziņoja, ka to pārvadāšanā pieķertajiem draudēs naudassods un viedtālruņa konfiskācija.

"Samsung", kas 19.augustā sāka pārdot "Galaxy Note 7", jau ir atsaukusi visus šos viedtālruņus pēc ziņām par to akumulatoru eksplozijas un aizdegšanās gadījumiem, kuru dēļ daudzi cilvēki guvuši ievainojumus. Kompānija otrdien paziņoja, ka ir pārtraukusi šo viedtālruņu ražošanu.

Vēl nav zināms, cik daudz patērētāju ir turpinājuši lietot šos viedtālruņus, neraugoties uz to atsaukšanu un brīdinājumiem tos nelietot.

ASV transporta ministrs Entonijs Fokss paziņoja, ka aizliegums pārvadāt šos viedtālruņus lidmašīnās stāsies spēkā sestdien plkst.19 pēc Latvijas laika.

Pasažieriem būs aizliegts pārvadāt "Galaxy Note 7" personīgi, rokas bagāžā vai reģistrētajā bagāžā ASV iekšzemes reisos, kā arī starptautiskajos reisos uz ASV vai no ASV, teikts Transporta ministrijas piektdien publicētā paziņojumā.

"Mēs atzīstam, ka šo tālruņu aizliegšana lidmašīnās radīs neērtības dažiem pasažieriem, bet visu lidmašīnās esošo cilvēku drošībai ir jābūt prioritātei," paziņoja Fokss.

"Mēs speram šo papildu soli, jo pat viens aizdegšanās incidents lidojuma laikā rada augstu nopietna ievainojuma risku un apdraud daudzu cilvēku dzīvības," viņš uzsvēra.

ASV Patēriņa produktu drošuma komisija šonedēļ oficiāli noformēja 1,9 miljonu šo viedtālruņu atsaukšanu valsts teritorijā.

Komisija pavēstīja, ka "Samsung" ir saņēmusi ziņas par vismaz 96 šo viedtālruņu pārkaršanu ASV. 13 šādos incidentos tika ievainoti cilvēki, un 47 gadījumos tika nodarīti zaudējumi īpašumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti