Aktuālā intervija

Rīgā atvērts pirmais radošo industriju biznesa inkubators

Aktuālā intervija

Premjerministrs Māris Kučinskis grasās vērtēt ministru paveikto

Tramps savā administrācijā vēlas iekļaut vairākus atvaļinātos ģenerāļus

Ārpolitikas pētniece: Tramps savā komandā atlasa cilvēkus ar stingru nostāju un biznesmeņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 6 mēnešiem.

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps turpina veidot savu komandu, savā administrācijā viņš vēlas iekļaut vairākus atvaļinātos ģenerāļus. Iespējams, tādējādi Tramps izvēlas cilvēkus, kuriem ir stingra nostāja līdzīgi kā viņam. Tāpat viņa komandā iecerēts daudz biznesa cilvēku, kas saistāms ar mēģinājumu atrast gudrus sarunu vedējus, intervijā Latvijas Radio vērtē Latvijas ārpolitikas institūta pētniece Diāna Potjomkina.

“Iespējams, viņš mēģina vairāk izvēlēties cilvēkus, kuriem ir līdzīgi stingra nostāja kā viņam un kuros viņš saskata labu līderi un praktiskās iemaņas. (..) [Izraudzītie ģenerāļi] ir cilvēki, kuriem ir ļoti laba reputācija, un, iespējams, viņš paļaujas, ka tie varētu būt profesionāļi, kuri viņam vajadzīgi,” saka eksperte.

Potjomkina vērtē, ka Tramps mēģina sapulcēt ap sevi spēcīgu komandu: “Ņemot vērā viņa mērķus un vēlmi, lai viņa prezidentūra būtu pozitīvi atzīta un respektēta, viņš nevēlas izgāzties.”

Interesanti, ka, jau veidojot komandu, Tramps esot atkāpies no priekšvēlēšanu laikā solītā, ka atteiksies no sadarbības ar “valdošo kliķi”. Viņa izraudzītie dažādu amatu kandidāti ir visnotaļ bagāti cilvēki, saka Potjomkina.

Tā kā pašam Trampam ir biznesa intereses ārvalstīs, pastāvot bažas, ka viņš izvēlas cilvēkus ne tikai pēc viņu spējām, bet arī pēc personīgiem apsvērumiem par izdevīgiem darījumiem. Viņš gan sola, ka savu biznesu atdos bērniem.

Turklāt būtiski, ka viņa komandā ir daudz biznesa cilvēku. “Viņam ir cerība padarīt ārpolitiku un politiku kopumā vairāk vērstu uz ieguvumiem, tirgošanos, kaulēšanos, un, iespējams, viņš vāc cilvēkus, par kuriem viņš domā, ka tie būs gudrie sarunu vedēji, izveicīgie un tie, kas varēs kaut ko sarunāt un panākt,” komentē pētniece.

Viņasprāt, vērojot, kā Tramps veido komandu ap sevi, redzams – izvēle nebalstās uz šo cilvēku uzskatu bāzes, bet saistās ar citām preferencēm. Iespējams, saistībā ar to, kā jaunais ASV prezidents spēs ar šiem cilvēkiem sastrādāties.

“Mēs nevaram paļauties, ka viņa kabinets nevienā brīdī nemainīs savas domas, salīdzinot ar laiku pirms ievēlēšanas. (..) Katrā ziņā ārpolitika viņam joprojām nav galvenā prioritāte,” uzskata Potjomkina.  

Ziņots, ka jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps savā komandā varētu iekļaut:

Tāpat amatu ASV Baltā nama administrācijā zaudējis pārmaiņu vadības procesa vadītājs Kriss Kristijs, bet viņa vietā pārejas procesu vadīs Maiks Penss.

Jau ziņots, ka ASV prezidenta vēlēšanās uzvarējis republikānis Donalds Tramps. Tramps ievēlēts par 45. ASV prezidentu, iegūstot nepieciešamos vismaz 289 no 538 elektoru balsīm. Balsis par viņu atdevuši vismaz 47,8% balsotāju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti