Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rīgas dome: Ēka nav dzīvošanai lietojama

Arī ārzemēs rindas pēc pasēm un ID kartēm

Arī ārzemēs rindas pēc pasēm un ID kartēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Latvijas iedzīvotājiem personas apliecība jeb ID karte no 1. maija nebūs obligāta, kamēr vien būs derīga pase, – šādu likumprojektu skatīšanai Saeimas plenārsēdē steidzamības kārtā vienojās virzīt Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti. Ārzemēs dzīvojošajiem sākotnēji bija paredzēts cits personas apliecības saņemšanas termiņš – 2025. gada janvāris,  taču, tā kā tuvojas vasaras ceļojumi un Dziesmusvētki, tad Londonas Konsulārajā nodaļā brīvie pieņemšanas pieraksta laiki tiek izķerti jau agri no rīta mēnesi iepriekš.

Lai arī pie Latvijas Konsulārās nodaļas Londonā rindas nav, tomēr klusums ir mānīgs, jo iekšā notiek intensīvs darbs, apmeklētājiem ierodoties pēc iepriekšēja pieraksta. Pases nepieciešamas mainīt daudziem, jo tuvojas vasara, tātad – atvaļinājumu laiks.

"Atbraucām no Skotijas, no Aberdīnas atlidojām," atklāj Jolanta Zemture. "It kā ir izbraukumi uz Edinburgu, bet tās vietas ir aizpildītas tik ātri, ka tu nepaspēj pierakstīties." 

"Pieraksts aizpildās ārkārtīgi ātri. Mēs arī domājam, kā intensificēt darbu un kā pēc iespējas vairāk tautiešu apkalpot, līdz ar to mēs atkal pavasarī esam paredzējuši darbu sestdienās, un, protams, mēs atkal esam atsākuši izbraukumus ar mobilajām darbstacijām," stāsta Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē Konsulārās nodaļas vadītāja Māra Fricberga.

Tā kā personas apliecību Lielbritānijā nav, kur izmantot, tad daudziem tā nešķiet vajadzīga.

"Vienīgais, kad mēs braucam uz Latviju, tur varbūt kaut kur vajag izmantot, bet tā pārsvarā jau laikam atvilktnē," saka Zita Almane.

Taču Latvijas vēstniecība aicina ārzemēs dzīvojošos novērtēt daudzās priekšrocības, ko sniedz eID kartes elektroniskais paraksts.

"Tie ir, piemēram, dažādi notariālie pakalpojumi, var noslēgt pirkuma-pārdevuma līgumus Latvijā, var pilnvarot kādu personu pārstāvēt sevi Latvijas iestādēs, tāpat var sastādīt mantojumus. Var arī izšķirties," stāsta Fricberga. "Pieprasīts pakalpojums ir apliecinājums, ka persona ir dzīva. Tas ir apliecinājums, kas senioriem jāiesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā reizi gadā. Un, ja senioram ir šī eID karte, tad viņam nav jāmēro ceļš līdz vēstniecībai, un viņš to ērti var izdarīt, atrodoties mājās."

Neatkarīgi no tā, vai termiņš obligātajai personas kartes saņemšanai tiks pagarināts, tiem, kuri dzīvesvietu deklarējuši ārzemēs, ir laiks vismaz līdz 2025. gada janvārim, tādēļ ar kartes izgatavošanu var nesteigties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti