Rīta Panorāma

Žirafes izglābtas no applūstošas salas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar VUGD pārstāvi Agritu Vītolu

Apmeklētāji klusumā bauda mākslu atkal atvērtajos Itālijas muzejos

Apmeklētāji bauda mākslu atkal atvērtajos Itālijas muzejos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lielākajā daļā Itālijas no pirmdienas būtiski mīkstināti Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumu, un durvis vēruši arī galvaspilsētas Romas muzeji. Tajos jāievēro stingri drošības pasākumi, taču apmeklētāji pauda prieku par iespēju baudīt kultūras vērtības klusumā un bez daudzu citu cilvēku klātbūtnes.  

“Ir patīkami baudīt iespēju brīvāk pārvietoties, un tas ir lieliski apmeklētājiem. Labāk ir arī mākslas darbiem, ja tie netiek pakļauti masu tūrisma negatīvajām sekām. Mēs izvairāmies no parastās drūzmas, kad visi cenšas visu pēc iespējas ātrāk apēst neizbaudot,” sacīja students Džordžo Salemme.

Jau pirmdien no rīta mākslas mīļotāji bija pulcējušies pie daudziem Itālijas muzejiem, tai skaitā Romas Kolizeja. Tos iespējams apmeklēt vienīgi ar digitāli iegādātām biļetēm, un cilvēkiem jāievēro stingri profilakses pasākumi.  

Vienlaikus durvis vēra arī citas kultūras iestādes, tai skaitā kinoteātri un teātri, un atļauti brīvdabas koncerti. Tomēr arī to apmeklētāju skaits ir ierobežots un nav skaidrs, kad izdosies atjaunot pilnvērtīgu darbu. 

Mediju pārstāvji novēroja, ka, piemēram, parasti pārpildītie ielu krodziņi Venēcijā ir pustukši un kafiju nesteidzīgi bauda vienīgi vietējie iedzīvotāji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti