ANO tribunāls atkārtoti apsūdz Karadžiču genocīdā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

ANO Starptautiskais kriminālnoziegumu tribunāls bijušajai Dienvidslāvijai (ICTY) ceturtdien no jauna apsūdzēja bijušo Bosnijas serbu līderi Radovanu Karadžiču genocīdā, atceļot prāvas tiesnešu iepriekšējo lēmumu.

"Apelāciju kolēģija (..) atceļ tiesas kolēģijas Karadžiču attaisnojošo spriedumu genocīdā (..) un atjauno apsūdzības," ICTY sēdē paziņoja tiesnesis Teodors Merons.

Tādējādi Karadžičam šobrīd ir izvirzītas 11 apsūdzības genocīdā, kara noziegumos un noziegumos pret cilvēci, tostarp viņš apsūdzēts par slaktiņu Srebrenicā, kura laikā serbu spēki noslepkavoja 8000 Bosnijas musulmaņu vīriešu un zēnu, kas tika apbedīti slepenos masu kapos.

Kopumā Bosnijas pilsoņkara laikā no 1992. līdz 1995.gadam gāja bojā 100 000 cilvēku, bet 2,2 miljoni bija spiesti pamest savas dzīvesvietas.

Pagājušajā gadā tiesneši atcēla vienu no divām Karadžičam izvirzītajām apsūdzībām genocīdā, jo atzina, ka trūkst pierādījumu, lai slepkavības, kuras serbi pastrādājuši laikā no 1992.gada marta līdz tā paša gada decembrim, kvalificētu kā genocīdu.

Kā atzinusi Apelāciju kolēģija, tiesneši esot kļūdījušies, konstatējot, ka trūkst pierādījumu, kas apliecinātu Karadžiča nolūkus īstenot genocīdu.

Apelāciju kolēģijas lēmums sakrīt ar 18.gadskārtu kopš Srenrenicas slaktiņa sākuma, kas tiek uzskatīts par smagāko Eiropā pastrādāto kara noziegumu kopš Otrā pasaules kara.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti