Aizdomas par Krievijas zemūdeni Stokholmas tuvumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 7 mēnešiem.

Zviedrijas jūras spēki ir sākuši pretizlūkošanas operāciju Baltijas jūrā pie Stokholmas. Lai gan Zviedrijas armija neprecizē, kas tam ir par iemeslu, medijos ir parādījušās spekulācijas, ka jūrā atrodas Krievijas zemūdene. Turklāt tiek pieļauts, ka tai ir radušās tehniskās problēmas, kādēļ tā jau ilgstoši atrodas vienā reģionā.

Iespējams, vien 50 kilometru attālumā no Stokholmas Baltijas jūrā atrodas Krievijas zemūdene. Oficiāla apstiprinājuma tam pašreiz nav. Tomēr Zviedrijas jūras spēki ir sākuši īpašu pretizlūkošanas operāciju, jo zem ūdens esot manīta aktivitāte, un tas ir oficiāli apstiprināts. Paziņojumā Zviedrijas armija norāda, ka viņiem ir ziņas no uzticama avota, kuras nepieciešams pārbaudīt. Un tā kā minētajā rajonā notiek aktīva kuģošana, armijas spēkiem esot bijis svarīgi nākt klajā ar publisku skaidrojumu par savu rīcību.

Zviedrijas laikraksts “Svenska Dagbladet” raksta, ka pie Stokholmas atrodas Krievijas zemūdene. Tiek apgalvots, ka zemūdene esot pat redzēta virspusē un ka tā sūta šifrētos ziņojumus uz Kaļiņingradu.

Militārie eksperti avīzei ir skaidrojuši, ka zemūdenei, kurai ir radušās problēmas, varētu būt grūti pārvietoties bez īpašas palīdzības. Iespējams, tas izskaidro, kādēļ Krievijas naftas kuģis “NS-Concord” jau ilgstoši riņķo starptautiskajos ūdeņos netālu no Stokholmas.

Zviedrijas jūras spēku operācija ir sākusies piektdienas vakarā, esot turpinājusies visu sestdienu un pagaidām nav informācijas par tās atsaukšanu. Zviedrijas armijas runasvīrs Jespers Tengrots vien sacīja, ka operācijas mērogs nav mainījies un tā turpināsies tik ilgi, cik tas būs nepieciešams. 

Arī Zviedrijas aizsardzības ministrs Peters Hultkvists saka, ka operācija ir pamatota un nepieciešama.

Pretizlūkošanas operācijā ir iesaistīti 200 armijnieki.

Ministrs apgalvo, ka viņš saņem regulāru informāciju par operāciju un uzticas Bruņotajiem spēkiem.

Zviedrijas militārie eksperti gan aicina nesteigties ar secinājumiem un uzreiz nesaistīt notiekošo ar Krieviju. Pašlaik ir pārāk maz informācijas par notiekošo. Tomēr, kā jau iepriekš ir norādījusi Zviedrijas valdība, drošības situācija Baltijas jūrā ir pasliktinājusies.

Aukstā kara laikā PSRS ļoti aktīvi izmantoja zemūdenes Baltijas jūrā, kas ir izraisījis arī dažus diplomātiskos skandālus.

Jau ziņots, ka septembrī Zviedrijas gaisa telpu pārkāpa divi Krievijas bumbvedēji, kas tika atzīts par nopietnāko atgadījumu gandrīz desmit gadu laikā. Tomēr šoreiz, ņemot vērā informācijas trūkumu, eksperti nesteidz incidentu attiecināt uz Krieviju. Mediji gan atgādina par 1981. gada notikumu, kad padomju zemūdene U137 uzskrēja uz sēkļa dziļi Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos, izraisot diplomātisko skandālu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti