Aicina sodīt «Trampa mūra» būvniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

ASV Kalifornijas štata likumdevēju sapulcē iesniegts likumprojekts pret tā dēvēto Trampa mūri. Tas paredz finansiālas sankcijas pret firmām, kuras piedalītos prezidenta Donalda Trampa ieplānotā žoga būvniecībā gar Meksikas robežu.   

Likumprojektu iesniedza trīs štata asamblejas locekļi no Demokrātu partijas. Tas aicina divus Kalifornijas publiskos pensiju fondus, kas ir lielākie ASV, gada laikā likvidēt jebkādus līdzekļu ieguldījumus firmās, kas iesaistīsies mūra būvniecībā.

Likumprojekts tika iesniegts pēc tam, kad ASV Muitas un robežsardzes aģentūra pagājušonedēļ pieprasīja potenciālajiem šī mūra būvniekiem iesniegt tā projektus.

Līdzīgi priekšlikumi - vērsties pret potenciālajiem mūra celtniekiem - izteikti arī citur ASV un ārzemēs.  

Jau vēstīts, ka Trampa solījumi uzcelt uz robežas ar Meksiku aizsargsienu, tādējādi cenšoties mazināt nelegālo migrāciju, radīja saspīlējumu starp ASV un Meksiku. Tramps arī apgalvoja, ka sienas izmaksas tiks piedzītas no Meksikas. Tāpat Tramps ir solījis ieviest ierobežojumus meksikāņu preču eksportam, panākt darbavietu pārvietošanu no Meksikas atpakaļ uz ASV un pat piedraudējis apturēt ASV dzīvojošo meksikāņu tiesības nosūtīt naudu saviem radiniekiem dzimtenē.

Bet februārī ASV prezidenta administrācija izdeva vairākus rīkojumus par vēršanos pret nelegālajiem imigrantiem. Izmaiņas ASV imigrācijas un nacionalitātes aktā ļauj varas iestādēm nosūtīt nelegālos migrantus atpakaļ uz Meksiku neatkarīgi no tā, no kurienes šie cilvēki ir ieceļojuši.

Meksika iepriekš asi nosodījusi ASV jaunās vadlīnijas imigrācijas jautājumos, solot vērsties Apvienotajās Nācijās, lai aizsargātu savas valsts pilsoņus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti