Eiropas Savienības valstis meklē risinājumus nelegālās robežšķērsošanas ierobežošanai

Slovākija pirmdien sāka izvietot lielu skaitu papildu policistu un karavīru gar robežu ar Ungāriju, lai samazinātu nelegālo robežšķērsotāju plūsmu. Savukārt Kipras valdība ir paziņojusi, ka tā dubultos vietu skaitu valsts lielākajā migrantu izmitināšanas centrā, jo sala gatavojas potenciāli lielam cilvēku pieplūdumam, ja pastiprināsies karadarbība Tuvajos Austrumos. 

Slovākijas premjerministrs Roberts Fico neprecizēja, cik daudz policistu un karavīru tiks nosūtīti uz valsts robežu, bet uzsvēra, ka nelegālā migrācija ir jākontrolē, jo pretējā gadījumā valstī varot nokļūt cilvēki, kuri ir saistīti ar teroristiskiem grupējumiem. 

Fico valdība uzsāka darbu pagājušajā trešdienā, taču tā līdz šim nav publicējusi savu programmu. Fico iepriekš uzsvēra, ka cīņa pret nelegālo migrāciju būs viena no viņa valdības galvenajām prioritātēm. 

Slovākijas varasiestādes apgalvo, ka šogad valsts teritorijā ir aizturēti vairāk nekā 46 tūkstoši nelegālo robežšķērsotāju, kuri pārsvarā ieradās no Ungārijas. 

Vairums no migrantiem izmanto Slovākiju kā tranzītvalsti, lai nokļūtu Rietumeiropas valstīs. Oktobra sākumā Austrija, Čehija un Polija ieviesa pārbaudes uz robežas ar Slovākiju, lai samazinātu nelegālo migrāciju. Slovākijas iepriekšējā valdība atbildēja ar pārbaudēm uz robežas ar Ungāriju, bet toreizējais premjers Ludovits Odors uzsvēra, ka Eiropai kopā ir jāmeklē risinājums migrācijas problēmai.

Oktobra vidū jau tika ziņots, ka Polija un Čehija pagarinās mēneša sākumā ieviesto kontroli uz robežas ar Slovākiju līdz 2. novembrim. Polija, Čehija un Austrija 4. oktobrī ieviesa pārbaudes uz robežas ar Slovākiju, lai ierobežotu jau atkal pieaugušo nelegālo imigrāciju. Sākotnēji pārbaudes tika ieviestas uz desmit dienām.

Slovākijā no janvāra līdz augustam tika atklāti aptuveni 24 500 nelegālo migrantu, salīdzinot ar 10 900 nelegālajiem migrantiem visā pagājušajā gadā.

Tikmēr Kiprā tiks dubultots vietu skaits valsts lielākajā migrantu izmitināšanas centrā netālu no valsts  galvaspilsētas Nikosijas.

Pašlaik tajā ir izmitinātas vairāk nekā 1100 personas. Centrā arī palielinās darbinieku skaitu, lai varētu nodrošināt pienācīgu aprūpi jaunpienācējiem un paātrinātu patvēruma pieteikumu izskatīšanu. 

Kipras atbildīgās iestādes ir izvērtējušas dažādas vietas, kur varētu izmitināt migrantus, ja to skaits pārsniegs centra kapacitāti. Nikosija arī nekavējoties lūgs Eiropas Savienībai sniegt palīdzību, lai varētu ātrāk apstrādāt patvēruma pieteikumus. 

Tikai pagājušajā sestdienā Kiprā četrās atsevišķās laivās ieradās gandrīz 200 migrantu, kuri, visticamāk, devās ceļā no Libānas, kas atrodas 174 kilometru attālumā no valsts austrumu piekrastes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti