Krievu kruīza kuģis atkal ieradies Batumi ostā, bet turpmāk vairs nepieturēs Gruzijā

Gruzijas ostas pilsētā Batumi pirmdien atkal ieradies kruīza kuģis "Astoria Grande" ar Krievijas tūristiem, kuru viesošanās šajā Gruzijas pilsētā pagājušonedēļ izraisīja lielus protestus. Tiesa gan, mediji vēsta, ka "Astoria Grande" šī ir pēdējā viesošanās Batumi ostā, jo turpmāk kuģis vairs nepiestās Gruzijā.

"Astoria Grande" ieradās Batumi ostā pirmdien no rīta. Pie ostas atkal bija pulcējies protestētāju pūlis, taču šoreiz policija bija izveidojusi nožogojumu un nelaida protestētājus klāt kuģim. Varasiestādes informē, ka par pretošanos policijai aizturēti deviņi cilvēki.

Krievu tūristus sagaidīja vairāk nekā 200 protestētāju, kas izkliedza pret Krievijas prezidentu un viņa agresīvo politiku vērstus saukļus.

Gruzijas mediji vēsta, ka krievu tūristi ar autobusiem tiekot vesti ekskursijās, bet protestētāji apmētājuši autobusus ar olām un pudelēm.

Tūristu vidū ir dziedātājs, kuram Ukraina piemērojusi sankcijas, mūzikas grupa, kas uzstājusies Krievijas armijas karavīriem, kā arī baltkrievu solists, kurš koncertējis tā dēvētajā Doneckas "tautas republikā".

"Astoria Grande" piedāvā tūristiem braucienus pa Melno jūru. Kruīza kuģis kursē no Krievijas pilsētas Sočiem uz Turcijas ostām. Ceļojuma cena ir sākot no 108 000 rubļu (1070 eiro).

Krievu tūristiem piedāvātais kruīza kuģa maršruts
Krievu tūristiem piedāvātais kruīza kuģa maršruts

Šonedēļ notiekošais brauciens gan ir pēdējais, kurā iekļauta arī Batumi osta. Turpmāk kuģis ar krievu tūristiem Gruzijā vairs nepieturēs.

"Astoria Grande" viesošanās Batumi pagājušonedēļ izraisīja lielus protestus.

Gruzijas televīzija ceturtdien ielu intervijās uzrunāja virkni krievu tūristu, kuri cita starpā pozitīvi izteicās par Krievijas okupēto Gruzijas teritoriju Abhāziju, norādot, ka viņuprāt Gruzija ir īstie okupanti.

Tāpat krievu tūristi izteicās, ka Gruzija joprojām esot daļa no Padomju Savienības.

Intervijas izraisīja sašutuma vilni Batumi iedzīvotāju vidū, un vakarā, kad pasažieri atgriezās uz kuģa, tika sarīkoti protesti pret krievu tūristiem.

Kad kruīza kuģis vakarā pameta Batumi ostu, protestētāji atskaņoja Ukrainas un Gruzijas himnas.

Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili paudusi viedokli, ka Krievijas tūristu piestāšana Gruzijas ostā laikā, kad Putins bloķē graudu eksportu Melnajā jūrā, esot Krievijas provokācija.

Krievijas pilsoņiem nav vajadzīga vīza, lai ieceļotu Gruzijā.

Gruzijas opozīcija apsūdz valdošo partiju "Gruzijas sapnis", ka tā ir pārāk labvēlīgi noskaņota pret agresorvalsti Krieviju.

Gruzijas ekonomikas ministra vietnieks Gurams Guramišvili izteicies, ka tūrisms ir svarīga Gruzijas ekonomikas nozare.

"Astoria Grande" kuģis esot ielaists Gruzijā, jo kuģo zem Klusā okeāna salu valstiņas Palau karoga un nav iekļauts nekādos sankciju sarakstos.

Gruzijas mediji gan vēsta, ka patiesais kuģa īpašnieks ir Krievijas uzņēmuma "Sovfraht" vadītājs Dmitrijs Purims, pret kuru Ukraina ir noteikusi sankcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti