120 ceļu blokādes, 12 tūkstoši dalībnieku un 6000 traktoru - Francijā turpinās lauksaimnieku protesti

Francijā arī trešdien turpinās plaši lauksaimnieku protesti. Otrdienas vakarā visā Francijā joprojām bija spēkā 120 ceļu blokādes, kurās bija iesaistīti vairāk nekā 12 tūkstoši lauksaimnieku un 6000 traktoru, atsaucoties uz kārtībsargu teikto, vēstīja raidsabiedrība "France 24".

 Lauksaimnieki sūdzas par pieaugošajām izmaksām, kas saistītas ar oglekļa emisiju samazināšanas mērķu sasniegšanu, pieaugošajām degvielas cenām, inflāciju, birokrātijas slogu un Ukrainas graudu importu.

Francijā notiekošie protesti izvērsušies par nopietnu krīzi valsts jaunajam premjerministram Gabrielam Atālam, kurš šajā amatā ir tikai trīs nedēļas.

Jau trešo dienu aptuveni 1000 lauksaimnieku ar simtiem transportlīdzekļu plāno bloķēt galvenos ceļus uz Parīzi, dažiem nakšņojot savos traktoros.

Uzrunājot parlamentu, Atāls sacīja, ka viņa valdība ir gatava atrisināt krīzi, un slavēja lauksaimniecības nozari kā "Francijas spēku un lepnumu".

Otrdienas vakarā premjerministrs arī tikās ar valsts lielākās lauksaimnieku arodbiedrības FNSEA pārstāvjiem.

Trešdien viņam paredzēta tikšanās ar citu arodbiedrību – Lauksaimnieku konfederāciju, kas otrdien aicināja bloķēt pārtikas preču veikalu izplatīšanas centrus, lai protestētu pret tirdzniecības ķēdēm, kas pārdod lauksaimniecības produktus zem pašizmaksas un uz lauksaimnieku rēķina.

Zemnieki protestē arī citviet Eiropā, piemēram Beļģijā un Vācijā, kur zemnieki ar traktoriem bloķēja piekļūšanu Hamburgas un vairākām citām ostām. Hamburgā lauksaimnieki pirmdien ar simtiem traktoru bloķēja ceļus, kas radīja masveida satiksmes traucējumus. Likumsargi ziņoja, ka pilsētas ielās bija sabraukuši vairāk nekā 1500 traktoru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti