Jaungada naktī Eiropā un ASV pastiprinās drošības pasākumus bažās par terorisma draudiem

Eiropas un ASV lielākajās pilsētās ir pastiprināti drošības pasākumi pirms svētdien vakarā gaidāmajām Jaunā gada sagaidīšanas svinībām. Tas tiek darīts, raizējoties par terorisma draudiem, kas ir ievērojami pieauguši Gazas joslā notiekošā kara dēļ.

Jaungada naktī Eiropā un ASV pastiprinās drošības pasākumus bažās par terorisma draudiem
00:00 / 03:04
Lejuplādēt

Svētdien vakarā Eiropas lielākajās pilsētās ielās un laukumos pulcēsies desmitiem un simtiem tūkstošiem cilvēku, lai kopā sagaidītu 2024. gadu. Šādi masu pasākumi vienmēr rada papildu izaicinājumus iestādēm, kam ir jārūpējas par sabiedrisko drošību.

Taču šogad svētku laikā varasiestādes ir īpaši piesardzīgas, ņemot vērā nesenos nāvējošos teroristu uzbrukumus Briselē un Parīzē, kā arī pieaugošos antisemītiskos un islāmofobiskos incidentus, kas ir saistīti ar Izraēlas karu pret teroristu organizāciju "Hamās" Gazā.

Francijā patrulēs 90 000 policistu

Francijas varasiestādes piektdien paziņoja, ka Jaungada naktī visā valstī sabiedriskās vietās patrulēs 90 tūkstoši policistu un žandarmu, kā arī 5000 karavīru, lai rūpētos par drošību. Galvaspilsētā Parīzē un tās apkaimē būs izvietoti 6000 drošībnieku. Iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns sacīja, ka šie drošības pasākumi ir atbilde uz pieaugošajiem terorisma draudiem.

"Mums priekšā ir Jaungada nakts, kad notiks daudz dažādu svētku pasākumu, jo īpaši Parīzē, kur Elizejas laukos varētu sapulcēties pusotrs miljons cilvēku, kā arī citur Francijā, tostarp aizjūras teritorijās.

Tāpēc esmu pieprasījis ārkārtīgi spēcīgu policijas un žandarmērijas dienestu mobilizāciju, ņemot vērā ļoti augstos terorisma draudus, ko rada notikumi Izraēlā un Palestīnā.

Francija jau daudzus gadus, jo īpaši pēdējā laikā, ir bijusi pakļauta terorisma draudiem.

Likumsargu un izlūkdienestu uzskatāma un efektīva klātbūtne ir ļoti svarīga mūsu pilsoņiem, kuriem ir jāturpina dzīvot un svinēt, ja viņi to vēlas," teica Darmanēns.

Parīzes policijas priekšnieks Lorāns Nuņess brīdināja, ka Jaungada svinību laikā netiks atļautas politiskas demonstrācijas. Pirms nokļūšanas pie Elizejas laukiem, kur notiks galvenās svinības, cilvēkus pārmeklēs un viņiem atņems priekšmetus, ko varētu izmantot kā ieroci. Pirmo reizi Parīzes policija izmantos dronus, lai no gaisa veiktu novērošanu.

Berlīnē aizliedz palestīniešu atbalstītāju demonstrāciju

Arī Vācijā varasiestādes ir pastiprinājušas drošības pasākumus. Galvaspilsētas Berlīnes policija aizliedza Vecgada vakarā plānoto palestīniešu atbalstītāju demonstrāciju, norādot, ka iepriekš līdzīgi protesti ir izvērtušies vardarbīgi.

Vācijas rietumu pilsētā Ķelnē Jaungada naktī izvietos papildu bruņotus likumsargus ap slaveno katedrāli, pie kuras parasti pulcējas daudzi svinētāji.

Pagājušajā nedēļā Ķelnes policija paziņoja, ka ir saņemta informācija par plāniem sarīkot uzbrukumu katedrālei. Saistībā ar to tika aizturēts kāds Tadžikistānas pilsonis.

Viena no pasaulē lielākajām Jaungada ballītēm notiks ASV lielpilsētā Ņujorkā. Varasiestādes lēš, ka tradicionālajā Jaunā gada sagaidīšanas vietā – Taimskvērā – sapulcēsies vairāk nekā miljons cilvēku.

Pilsētas vadība ir uzdevusi pastiprināt drošības pasākumus, jo ASV izlūkdienesti brīdina par iespējamiem tā dēvēto "vientuļo vilku" uzbrukumiem vietās, kur pulcēsies daudz ļaužu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti