Krievija ar Augstākās tiesas lēmumu aizliedz «starptautisko LGBT kustību»

Krievija ceturtdien aizliegusi "starptautisko LGBT kustību", apgalvojot, ka tā ir ekstrēmistu grupa.

Krievijas diktators Vladimirs Putins pēdējos desmit gadus ir atbalstījis pareizticīgās baznīcas popularizētās konservatīvās sociālās vērtības un ierobežojis LGBTQ kopienas tiesības.

Tagad Krievijas Augstākā tiesa nolēma, ka "starptautiskā LGBT sabiedriskā kustība un tās apakšvienības" ir ekstrēmistiskas, un noteica "aizliegumu tās darbībai Krievijas teritorijā". Taču tiesa nenorādīja, vai lēmums skars konkrētas personas vai organizācijas. Tiesas spriedums stājas spēkā nekavējoties.

Ja "ekstrēmista" apzīmējums tiks piemērots privātpersonām, tas nozīmēs, ka Krievijā dzīvojošiem gejiem, lesbietēm, kvīriem un transdzimuma cilvēkiem var draudēt gadiem ilgi cietumsodi.

Tiesas sēde notika aiz slēgtām durvīm un bez aizstāvju klātbūtnes, ziņo Krievijas mediji.

"Kādu dienu tas beigsies, bet pagaidām mums jācenšas turpināt dzīvot un glābt sevi," reaģējot uz tiesas spriedumu, sociālajos tīklos paziņoja Feministu pretkara kustība.

Citas nevalstiskās organizācijas, tai skaitā transdzimuma cilvēku tiesību grupa "Center T", paziņoja, ka publicēs drošības vadlīnijas LGBTQ kopienas locekļiem. Tās direktors Jans Dvorkins, kurš aizbēga no Krievijas drošības apsvērumu dēļ, nosauca tiesas procesu par "jaunu neprāta zemāko punktu". Viņaprāt, Krievijas varasiestādes izmanto LGBTQ cilvēkus kā grēkāžus.

"Viņi zaudē karu. Tas cilvēkus padara ļoti niknus un neapmierinātus ar valdību. Ir ļoti viegli izgāzt dusmas uz LGBTQ cilvēkiem," sacīja Dvorkins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti