«Erasmus» balvu saņem dienvidāfrikāņu komiķis Trevors Noā

Prestižā "Erasmus" balva šogad  piešķirta 1984. gadā dzimušajam dienvidāfrikāņu komiķim, politiskajam komentētājam un diktoram Trevoram Noā. Ceremonijā Amsterdamā laureātam to pasniedza Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs.  

Balvas fonda pārstāvji informēja, ka Noā balvu saņem par 15.–16. gadsimtā dzīvojušā humānista Roterdamas Erasma slavenākajā darbā "Muļķības slavinājums" skarto tēmu popularizēšanu. Grāmata piepildīta ar humoru, sociālo kritiku un politisko satīru, un laureāts lieliski saprot tās garu.

Savukārt karalis atgādināja, ka 65. balva piešķirta visu laiku jaunākajam laureātam, kas spēj aizraut cilvēkus visā pasaulē.

Arī Noā neapgāja vecuma tēmu, un brīdināja, ka uzrunā izmantos tālruni. Viņš nav domājis, ka kaut kas spēs viņu atvest uz Amsterdamu ziemā, bet karjeras sākums Johannesburgā kļūs par pirmo sarežģītas puzles gabalu, kas savienos ar cilvēkiem visā pasaulē.

Starptautiskus panākumus guvušas gan viņa stand-up komēdijas, gan sarunu šovi ASV televīzijā.

"Erasmus" balvu piešķir personai vai institūcijai par izcilu ieguldījumu humanitārajās, sociālajās zinātnēs vai mākslā. Laureāts saņem arī 150 tūkstošu eiro prēmiju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti