Dānijas tiesa noraida bēdīgi slavenā slepkavas prasību uzturēt kontaktus ar sievietēm

Dānijas tiesa ceturtdien noraidīja par sevišķi cietsirdīgu slepkavību uz mūžu notiesātā Pētera Madsena sūdzību, ko viņš bija iesniedzis pret cietuma vadību, jo ieslodzījumā viņam ir aizliegts uzturēt kontaktus ar pielūdzējām.

Madsens bija dāņu uzņēmējs un izgudrotājs; 2017. gada augustā viņš uzaicināja zviedru žurnālisti Kimu Vallu uz paša būvēto zemūdeni. Žurnāliste pazuda bez vēsts; vēlāk jūrā tika atrastas viņas ķermeņa daļas. Madsens bija nogalinājis žurnālisti un sadalījis viņas līķi gabalos. Par šo noziegumu Dānijas tiesa viņam piesprieda mūža ieslodzījumu.

Plaši izskanējusī tiesas prāva atklāja Madsena interesi par vardarbīgu pornogrāfiju un filmām, kurās sievietes tiek dažādi spīdzinātas.

Barbariskais noziegums neatturēja vairākas sievietes uzsākt saraksti ar slepkavu; cietumā viņš pat pamanījās apprecēties.

Viena no Madsena pielūdzējām bija nepilngadīga meitene, 17 gadu vecā skolniece Kamilla, kas rakstīja vēstules Madsenam un stundām ilgi runāja ar viņu pa telefonu.

Cietuma vadība gan noraidīja meitenes prasības par iespēju tikties ar slepkavu.

"Es biju pilnīgi iemīlējusies viņā un gribēju darīt viņu laimīgu. Es gribēju parādīt, ka manas jūtas ir patiesas, lai gan man bija liegta iespēja ar viņu tikties," Dānijas medijiem stāstīja Kamilla.

Šis gadījums pamudināja Dānijas parlamentu ieviest īpašu likumu, kas ierobežo uz mūžu notiesāto ieslodzīto iespējas sazināties ar ārpasauli.

2022. gadā ieviestais likums nosaka, ka ieslodzītie, kam piespriests mūža ieslodzījums, pirmo 10 gadu laikā var tikties, sūtīt vēstules un sazināties pa tālruni tikai ar tiem cilvēkiem, kuri viņiem bija tuvi jau pirms notiesāšanas.

Dānijas valdība pauda cerību, ka ar šī likuma palīdzību izdosies novērst jaunus romānus starp sevišķi bīstamiem noziedzniekiem un viņu pielūdzējām.

Madsens apgalvo, ka šie ierobežojumi ir pretrunā Eiropas Cilvēktiesību konvencijai.

Taču ceturtdien Dānijas tiesa nolēma, ka cietuma vadībai ir tiesības ierobežot Madsena kontaktus ar ārpasauli.

Viņš jau vairākkārt pārkāpis šos ierobežojumus, piemēram, pagājušogad tika atrastas vēstules, ko Madsens bez atļaujas centies nosūtīt divām sievietēm. Viena no viņām bija bijusī cietuma darbiniece.

Par šiem pārkāpumiem Madsenam tika piespriests 5000 kronu (ap 670 eiro) naudassods.

"Cilvēktiesības nenozīmē tiesības iegūt jaunus draugus vai rīkot randiņus, kad esat ieslodzījumā par vardarbīgiem un zvērīgiem noziegumiem," aģentūrai AFP sacīja Dānijas tieslietu ministrs Pēters Hummelgārds.

"Likuma mērķis citstarp ir novērst šādus gadījumus, kad ieslodzītie sazinās ar jauniešiem un ievilina viņus savos tīklos, lai iegūtu viņu līdzjūtību vai uzmanību," sacīja ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti