Baltijas valstis un Polija nosoda Krievijas līdzdalību EDSO sanāksmē

Baltijas valstu, kā arī Polijas un Ukrainas ārlietu ministri boikotē ceturtdien Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē notiekošo Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) tikšanos. Tam par iemeslu ir Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova dalība šajā sanāksmē.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs atbalsta šo ministru soli un uzskata, ka Lavrova dalība ir sitiens pa EDSO reputāciju.

"Agresorvalsts ministrs, kurš, patiesību sakot, ir ignorējis un lielā mērā uzspļāvis visiem EDSO principiem, nevar atrasties pie viena galda ar citu valstu ministriem," uzsver Rinkēvičs.

"Ko tas liecina par EDSO? EDSO valda vienprātības princips. Tajā veidā, kā EDSO tika veidota 90. gadu sākumā, tās augstās cerības, ka tā būs  jaunā Eiropas drošības arhitektūra, kurā visi sadarbosies, runāsies un konfliktus un dažādus strīdus risinās miermīlīgā veidā, – mēs labi redzam, ka tā ir izgāšanās," secina Rinkēvičs.

Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis uzskata, ka Eiropa nedrīkst atkārtoti pieļaut iepriekšējās kļūdas.

"Mēs redzam, ka Lavrovs ir atgriezies pie EDSO sarunu galda un mēs atkal mēģinām nodefinēt Eiropas drošību kopā ar Krieviju. Cik reizes mēs atkārtosim vienu un to pašu kļūdu!? Vienu, divas, trīs?..." vaicā Landsberģis. "Jau ceturto reizi mēs aicinām Krieviju runāt par kaut ko, kas ir ne tikai pretrunā ar mūsu interesēm, bet arī apdraud mūsu pastāvēšanu. Tāpēc Lietuva un citas Baltijas valstis nolēma nepiedalīties EDSO sanāksmē.

Mēs atgriezīsimies, kad Krievija būs savādāka."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti