Rīta Panorāma

Intervija ar Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāju Lieni Dambiņu

Rīta Panorāma

Pēc Krievijas apšaudes Ukrainā nodeg aizsargājams mežs

Somijā sākusies iepriekšējā balsošana EP vēlēšanās

Somijā sākusies iepriekšējā balsošana EP vēlēšanās

Somijā trešdien, 29. maijā, sākusies iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Uz 15 deputātu vietām šeit pretendē 233 pārstāvji no 14 politiskajām partijām.

Somijā Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks svētdien 9. jūnijā, bet iepriekšējā balsošana valstī organizēta līdz 4. jūnijam 931 iecirknī skolās, kopienu centros, pašvaldību ēkās un lielveikalos. Savukārt ārvalstīs vēlētāji savas balsis iepriekšējā balsošanā varēs atdot līdz 1. jūnijam.

Somijā kopumā ir apmēram 4,5 miljoni balstiesīgo iedzīvotāju, bet apmēram 12 tūkstoši pilsoņu dzīvesvietas dēļ reģistrēti balsošanai citās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Somijā tiesības doties pie vēlēšanu urnām ir gandrīz 7700 citu valstu pilsoņiem, kuri reģistrējušies un vismaz 51 dienu pirms vēlēšanām uzturējušies valstī. Neizbrīna, ka starp tiem visvairāk ir Igaunijas iedzīvotāji, bet otrajā un trešajā vietā ir Vācijas un Zviedrijas pilsoņi.

Sabiedriskā medija izplatītais videomateriāls liecina, ka pirmajā dienā cilvēku interese nebija pārāk liela, taču uzrunātie vēlētāji atzina, ka devušies uz iecirkni, domājot par Eiropas un Somijas kā tās daļas nākotnes perspektīvām. 

KONTEKSTS: 

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Eiropas Savienības dalībvalstīs notiks no 6. līdz 9. jūnijam. 

Vēlēšanas Latvijā notiks 8. jūnijā. Sarakstus pieteikušas 16 partijas. Nākamā Eiropas Parlamenta sastāvā Latvijai būs deviņas deputātu vietas pašreizējo astoņu vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti