Rinkēvičs ASV pauž gatavību piegādāt Latvijā ražotas un pasaulē pieprasītas 5G iekārtas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Latvija ir gatava piegādāt pasaulē pieprasītas 5G iekārtas, kas pilnībā izstrādātas un ražotas NATO dalībvalstī – Latvijā, Vašingtonā tiekoties ar ASV valsts sekretāra vietnieci Vendiju Šērmani, norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Rinkēvičs vizītē ASV tikās ar Šērmani, lai pārrunātu Latvijas un ASV divpusējās attiecības, tostarp abu valstu ekonomisko sadarbību, īpaši informācijas tehnoloģiju un enerģētikas jomā. Sarunu partneri pārrunāja arī gatavošanos NATO samitam Viļņā šā gada vasarā, līdzšinējo atbalstu Ukrainai un drošības politikas jautājumus reģionā.

Tikšanās laikā Rinkēvičs pauda gandarījumu par ciešo divpusējo politisko un drošības sadarbību, kāda ir izveidojusies starp Latviju un ASV. Ministrs pateicās pašreizējai ASV prezidenta administrācijai par drošu 5G tehnoloģiju izstrādes, ražošanas un izplatīšanas veicināšanu, īpaši sabiedroto vidū, un pauda Latvijas gatavību piegādāt pasaulē pieprasītas 5G iekārtas, kas ražotas Latvijā. 

Amatpersonas arī pārrunāja gaidāmo NATO Viļņas samitu vasarā. Rinkēvičs pateicās par ASV militāro klātbūtni Baltijas valstu reģionā un apliecināja, ka Latvija turpinās sniegt uzņēmējas valsts atbalstu un uzņemt palielinātos sabiedroto spēkus. Ārlietu ministrs informēja, ka ir plānota valsts aizsardzības izdevumu palielināšanu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta līdz 2025. gadam un 3% no iekšzemes kopprodukta līdz 2027. gadam.

Sarunā Rinkēvičs pauda nostāju, ka ASV militārā klātbūtne ir ļoti svarīga uzticamai NATO atturēšanas politikai un aizsardzībai Baltijas reģionā un aicināja ASV investēt Latvijā.

Amatpersonas pārrunāja atbalstu Ukrainai karā pret Krieviju. Latvija augsti novērtē līdzšinējo ASV vadības nozīmīgo ieguldījumu un atbalstu Ukrainas militārajos centienos. Rinkēvičs pauda Latvijas apņēmību iespēju robežās turpināt atbalstīt Ukrainu divpusēji. Līdz šim Latvija militārajā atbalstā ir ieguldījusi vairāk nekā 1,14% no iekšzemes kopprodukta jeb 498 miljonus eiro.

Tikšanās laikā Latvijas ārlietu ministrs izteica arī bažas par Krievijas destabilizējošām aktivitātēm Moldovā, kas tiek mērķtiecīgi veiktas ar hibrīduzbrukumiem un dezinformācijas kampaņām Moldovā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti