Somijas ārlietu ministre: Austrumu robežas slēgšana ir pietiekami spēcīgs signāls Maskavai

Austrumu robežas slēgšana ir pietiekami spēcīgs signāls Maskavai, ka Somija nepieņems Krievijas īstenotās hibrīdoperācijas kā normu, šodien paziņojusi Somijas ārlietu ministre Elina Valtonena.

Somijas ārlietu ministre: Austrumu robežas slēgšana ir pietiekami spēcīgs signāls Maskavai
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Somijas diplomātiskā dienesta vadītāja arīdzan brīdinājusi trešo valstu pilsoņus neiesaistīties Krievijas hibrīduzbrukumā un neapdraudēt savu  dzīvību, ņemot vērā aukstos laikapstākļus šajā ziemas sezonā.

"Ja ir kāda humāna rakstura problēma – šie cilvēki ceļo ar Krievijas vīzu. Tātad, ja kāds ir atbildīgs, tā ir Krievija. Otra lieta ir tā, ka mēs, protams, ievērojam savas starptautiskās saistības, un ir arī iespēja lūgt patvērumu Somijā. Un, treškārt, šie pasākumi, protams, ir tikai īslaicīgi, un mēs ceram, ka varēsim atgriezties normālā stāvoklī," pauda ministre. "Un man arī jāsaka, ka gan mūsu NATO sabiedrotie, gan mūsu draugi Eiropas Savienībā skaidri saprot, ka tas ir hibrīduzbrukums un tam nav nekāda sakara ar normālu migrāciju vai patvēruma meklēšanu."

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā arvien pieaudzis migrantu skaits, kas caur Krieviju ierodas pie Somijas robežas un lūdz patvērumu.

Drošības eksperti uzskata, ka Krievija uz robežas ar Somiju izmanto hibrīdkara taktiku, atkārtojot migrācijas krīzes izraisīšanas scenāriju, kāds tika pielietots uz Baltkrievijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, un cenšoties destabilizēt NATO.

18. novembrī Somija slēdza četrus no astoņiem robežšķērsošanas punktiem uz robežas ar Krieviju; 22. novembrī tika slēgti vēl trīs, bet otrdien, 28. novembrī, Somijas valdība nolēma no 30. novembra līdz 13. decembrim slēgt pēdējo robežšķērsošanas punktu.

1340 kilometrus garā Somijas robeža ar Krieviju ir ES ārējā robeža un NATO austrumu flangs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti