Eiropas Komisija rosina bargāk sodīt cilvēku kontrabandistus; maksimālais sods – 15 gadi cietumā

Eiropas Komisija vēlas piespriest bargākus sodus cilvēku kontrabandistiem, lai samazinātu nelegālo imigrāciju uz Eiropas Savienību. Komisija vakar nāca klajā ar direktīvas priekšlikumu, kas paredz palielināt maksimālo cietumsodu par cilvēku kontrabandu līdz 15 gadiem. Pašlaik maksimālais cietumsods par šādu noziegumu ir 8 gadi.

Turpmāk no kriminālapsūdzībām būs pasargātas nevalstiskās organizācijas, kas Vidusjūrā īsteno migrantu meklēšanas un glābšanas operācijas.

Eiropas Savienības iekšlietu komisāre Ilva Jūhansone norādīja, ka Eiropai ir stingrāk jāvēršas pret cilvēku kontrabandistiem, kuri ik gadu visā pasaulē nopelna aptuveni 6 miljardus eiro. Johansone uzsvēra, ka šī nauda ir iegūta no izmisušiem cilvēkiem, kuri nereti bēg no vardarbības, vajāšanas un galējas nabadzības.

Tomēr valsts amatpersonām sodi netiks piemēroti, pat ja šīs personas būs atbildīgas par nelegālo migrāciju, kā tas bija Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko organizētās 2021. gada robežkrīzes laikā, vēstīja ziņu kanāls "Euronews". Arī Somija apsūdzējusi Krieviju par migrācijas plūsmas pieauguma izraisīšanu.

Šī gada pirmajos desmit mēnešos Eiropas Savienība ir reģistrējusi 331 tūkstoti mēģinājumu nelikumīgi iekļūt bloka dalībvalstīs, vairumu no gadījumiem reģistrēja Vidusjūrā. Johansone sacīja, ka 90% gadījumu bija saistīti ar cilvēku kontrabandu.

Šis ir augstākais rādītājs kopš 2015. gada, kas politiķus mudinājis rīkoties un pārskatīt līdzšinējo migrācijas politiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti