Rumānijas prezidents varētu izstāties no cīņas par NATO ģenerālsekretāra amatu

Rumānijas prezidents Klauss Johaniss esot vienojies ar vadošajiem NATO sabiedrotajiem atsaukt savu kandidatūru alianses ģenerālsekretāra amatam jūnija sākumā jeb mēnesi pirms NATO 75. gadskārtas samita Vašingtonā. Par to, atsaucoties uz informētiem avotiem, vēsta tīmekļa izdevums "Politico".

Kā norāda izdevums, kandidatūras atsaukšana nesīs Johanisam zināmu labvēlību no rietumvalstu sabiedroto puses, ko viņš varētu izmantot diskusijās par citiem vadošajiem amatiem.

Briseles aizkulisēs jau tiek apspriesti vairāki iespējamie Johanisa karjeras scenāriji. Kā norāda "Politico", ja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas vēlme saglabāt amatu uz otru pilnvaru termiņu nepiepildītos, Johaniss tiktu apspriests kā iespējamā alternatīva.

Šis variants gan ir maz ticams, ņemot vērā, ka pašreizējai EK vadītājai ir labas izredzes tikt pārvēlētai amatā.

Savukārt otrais aizkulisēs apspriestais variants paredz Johanisa virzīšanu ES aizsardzības komisāra amatam. Arī pati fon der Leiena iepriekš izteikusies, ka nebūtu pret, ja šo amatu ieņemtu Austrumeiropas pārstāvis.

Ja Rumānijas prezidents atsauks savu kandidatūru NATO ģenerālsekretāra amatam, vienīgais atlikušais alianses vadītāja amata kandidāts būs ilggadējais Nīderlandes premjerministrs Marks Rute, kurš ir favorīts cīņā par augsto amatu. Pret viņa kandidatūru gan iebildušas Ungārija un Slovākija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti