Izraēlas armija pārņēmusi kontroli pār Ēģiptes-Gazas joslas robežas koridoru

Izraēlas armija trešdien paziņoja, ka ir ieguvusi operatīvo kontroli pār stratēģiski svarīgo Filadelfi koridoru līdzās Gazas joslas robežai ar Ēģipti.

"Mēs esam ieguvuši operatīvo kontroli" pār 14 kilometrus garo koridoru, žurnālistiem sacīja armijas pārstāvis, kas vēlējās palikt anonīms.

Armijas pārstāvji arī uzsvēra, ka buferzona bijusi svarīga apgādes līnija palestīniešu teroristu grupējumam "Hamās", jo no Ēģiptes puses pa daudzajiem tuneļiem piegādāti ieroči un munīcija. Izraēla ziņoja, ka vien dažu stundu laikā atrasti vairāk nekā 20 šādu tuneļu.

Taču Ēģipte noraidīja šos izteikumus un norādīja, ka nekādu tuneļu tās pusē nav. Tāpat Kairas pārstāvji piebilda, ka Izraēla tādējādi gribot  attaisnot militārās operācijas pie Ēģiptes robežas. Ēģipte ziņoja, ka īstenojusi vairākas operācijas, lai iznīcinātu šādus tuneļus savā robežas pusē, tādēļ jebkāda ieroču piegāde pa tiem nav iespējama.

Buferzona starp Ēģipti un Gazas joslu ir vien 100 metru plata un stiepjas 14 km garumā. 

Filadelfi koridora ieņemšana notikusi dažas nedēļas pēc tam, kad Izraēlas armija 7. maijā, sākoties sauszemes uzbrukumam Rafahai, uz Gazas joslas robežas ar Ēģipti pārņēma kontroli pār Rafahas robežas šķērsošanas punktu.

Koridors savulaik kalpoja kā buferzona starp Gazas joslu un Ēģipti, un Izraēlas karaspēks tajā patrulēja līdz 2005. gadam, kad Izraēla aizgāja no Gazas joslas – togad to pameta Izraēlas armija un visi ebreju kolonistu apmetņu iedzīvotāji.

Tomēr kopš tā laika pastāvēja bažas, ka koridors tiek izmantots, lai piegādātu ieročus bruņotiem grupējumiem palestīniešu teritorijā.

Trešdien Rafahā notikušas kaujas, pastāstīja iedzīvotāji un amatpersonas. Dienu iepriekš Izraēlas tanki bija iebraukuši pilsētas centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti