Žurnālisti aicina Izraēlu un Ēģipti nodrošināt brīvu un neierobežotu piekļuvi Gazas joslai

55 starptautiskos medijos strādājoši žurnālisti ir parakstījuši atklātu vēstuli, kurā viņi aicina Izraēlu un Ēģipti nodrošināt "brīvu un neierobežotu piekļuvi Gazas joslai visiem ārvalstu plašsaziņas līdzekļiem". Vēstulē ir norādīts, ka gandrīz piecus mēnešus kopš kara sākuma ārvalstu žurnālistiem joprojām ir liegta iespēja strādāt Gazā, izņemot retus gadījumus, kad viņi tur drīkst ierasties Izraēlas armijas pavadībā.

Vēstulē arī ir teikts, ka pasaulē ir liela interese par notiekošo Gazas joslā, taču pagaidām no turienes var ziņot tikai vietējie žurnālisti. Starptautisko mediju reportieri uzskata, ka viņu klātbūtne ir nepieciešama, lai varētu sniegt visaptverošu informāciju, jo pašlaik tas nav iespējams.

Ārvalstu žurnālisti arī uzsver, ka viņi varētu sniegt atbalstu vietējiem kolēģiem un uzlabot viņu drošību, jo starptautiskie mediji ir daudz labāk sagatavoti darbam kara zonās.

Kopš kara sākuma Gazā ir nogalināti vismaz 83 žurnālisti. Salīdzinājumam – Ukrainā divos pilna mēroga kara gados ir nogalināti 12 žurnālisti.

Pagājušajā mēnesī Ārvalstu preses asociācija Jeruzalemē paziņoja, ka Izraēla ir noteikusi bezprecedenta aizliegumu neatkarīgajiem ārvalstu medijiem iekļūt Gazas joslā pēc tam, kad Izraēlas Augstākā tiesa noraidīja organizācijas iesniegumu un paziņoja, ka ieceļošanas ierobežojumi ir pamatoti ar drošības apsvērumiem.

Izraēlas drošības iestādes apgalvo, ka žurnālisti Gazā kara laikā varētu tikt pakļauti riskam un apdraudēt izraēliešu karavīrus, ziņojot par viņu pozīcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti