Krievijā apbedītāji atsakās pārvest Navaļnija mirstīgās atliekas no morga uz kapavietu

Krievijā apbedīšanas aģentūras atsakās nodrošināt katafalku opozicionāra Alekseja Navaļnija mirstīgo atlieku transportēšanai, pavēstījusi viņa preses sekretāre Kira Jarmiša.

"Vispirms mums neļāva iznomāt telpas bēru namā, lai atvadītos no Alekseja. Tagad, kad bēru dievkalpojumam bija jānotiek baznīcā, apbedīšanas aģenti mūs informēja, ka neviens apbedīšanas transports nevedīs viņa mirstīgās atliekas. Visas aģentūras saņemot zvanus no nezināmiem cilvēkiem, kas draud, lai tās nekur neved Alekseja ķermeni," mikroblogošanas vietnē "X" vēstīja Jarmiša.

Viņas teikto apstiprināja arī Alekseja Navaļnija līdzgaitnieks Leonīds Volkovs – viņš norādīja, ka apbedīšanas biroju darbinieki saņem zvanus no nezināmiem cilvēkiem, kas piedraudējuši Alekseja līķi no morga uz apbedīšanas vietu nepārvest.

"Tas ir pilnīgs neprāts. Ar to vien pietiek, lai Putins, Sobjaņins un visi viņu pakalpiņi degtu ellē," sacīja Volkovs.

Līdz šim astoņas Eiropas Savienības (ES) valstis aicinājušas noteikt sankcijas Krievijas prokuroriem, tiesu un ieslodzījuma vietu amatpersonām saistībā ar Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija nāvi februāra sākumā.

Tā liecina vēstule, ar kuru iepazinusies ziņu aģentūra "Reuters".

Vēstuli, kas nosūtīta ES Augstajam pārstāvim ārlietās Žuzepam Borelam, parakstījuši Čehijas, Igaunijas, Somijas, Lietuvas, Latvijas, Polijas, Zviedrijas un Rumānijas ārlietu ministri.

Amatpersonas gan norādīja, ka šo rosinājumu atbalstot arī Nīderlande, Francija, Īrija un Dānija, tādējādi kopējais atbalsta skaits sasniedz 12 valstis.

"Navaļnija nāve ir vēl viena zīme, kas liecina par pieaugošajām un sistemātiskajām represijām Krievijā. Tādēļ ir nepieciešama kopīga rīcība," teikts ārlietu ministru vēstulē.  "Mēs uzskatām, ka ir pārliecinoši iemesli atsevišķam, Krievijai paredzētam sankciju režīmam, kas būtu vērsts uz situāciju valstī." 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti