Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Tiesībsarga biroja pārstāvi Rutu Siliņu

Rīta Panorāma

Intervija ar PSKUS Reto slimību kabineta vadītāju Andri Skridi

ES būs autovadītāju apliecību noteikumu reforma

Digitālā apliecība un pārbaudes laiks jaunajiem šoferiem – ES plāno autovadītāju tiesību reformas

Eiropas Parlaments pirmajā lasījumā apstiprinājis Eiropas Savienības (ES) transportlīdzekļu vadītāja apliecību noteikumu reformu. Tās mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību un veicināt zaļo un digitālo pāreju.

Dokuments paredz, ka nepieredzējušiem autovadītājiem būs vismaz divus gadus ilgs pārbaudes laiks, kura laikā uz viņiem attiektos stingrāki ierobežojumi un bargāki sodi. 

Apliecības iegūšanas eksāmenos plānots iekļaut arī braukšanu ekstremālos apstākļos, ekonomiskas un ekoloģiskas braukšanas principus, kā arī citus drošības pasākumus. 

17 gadus veciem jauniešiem dos tiesības saņemt vieglo vai kravas auto vadītāja apliecību, ko drīkstēs izmantot pieredzējuša šofera pavadībā. 

Motociklu un vieglo automašīnu vadītāja apliecībām būs jābūt derīgām vismaz 15 gadus, bet kravas automašīnām un autobusiem – piecus gadus. 

Autovadītājiem būs tiesības pašiem novērtēt piemērotību mašīnas vadīšanai, bet dalībvalstis varēs noteikt arī medicīnisko apskati. 

Visbeidzot plānots ieviest digitālo vadītāja apliecību, kas būs pieejama mobilajā tālrunī. Tomēr vēl būs diskusijas par dokumenta galīgo redakciju, un to pabeigs jaunais parlamenta sasaukums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti