ASV Augstākā tiesa skatīs Trampa imunitātes jautājumu

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Augstākā tiesa piekritusi vērtēt eksprezidenta Donalda Trampa imunitātes jautājumu. Tas saistīts ar apsūdzībām par viņa mēģinājumu ietekmēt iepriekšējo prezidenta vēlēšanu rezultātus.

6 no 9 Augstākās tiesas tiesnešiem atbalstīja Trampa lūgumu ļaut viņam izklāstīt argumentus, kāpēc viņam šajā lietā nevar piemērot kriminālatbildību.

Pagājušajā gadā federālā tiesa izvirzīja Trampam kriminālapsūdzības sazvērestībā saistībā ar viņa lomu 2021. gada 6. janvārī notikušajā iebrukumā ASV Kongresa ēkā, kur piedalījās radikālāk noskaņotie Trampa atbalstītāji.

Tramps šo lēmumu pārsūdzēja apelācijas tiesā. Jau 6. februārī Kolumbijas apgabala federālā apelācijas tiesa nolēma, ka eksprezidentu var tiesāt saistībā ar apsūdzībām sazvērestībā ar mērķi mainīt 2020. gada prezidenta vēlēšanu rezultātus. Tādējādi viņu varēs tiesāt arī par iesaisti 2021. gada 6. janvāra iebrukumā ASV Kongresa ēkā.

Augstākās tiesas trešdien pieņemtais lēmums ir uzskatāms par Trampa uzvaru, jo tas uz ilgāku laiku var aizkavēt federālo tiesas prāvu, kurā izskatīs Trampa saistību ar 6. janvāra grautiņiem Kapitolijā.

Augstākā tiesa argumentu uzklausīšanu sāks 22. Aprīlī, bet līdz tiesas lēmumam nevarēs sākties federālā prāva pret Trampu.

Argumentu uzklausīšanā vienīgais jautājums būs, vai bijušajam prezidentam ir imunitāte pret kriminālvajāšanu par rīcību, kas, iespējams, saistīta ar oficiālām darbībām, atrodoties amatā.

Tiesa arī lūdza Trampu līdz 15. aprīlim iesniegt rakstveidā savus galīgos argumentus.

Tikmēr Trampa galvenajam konkurentam uz prezidenta amatu no demokrātu partijas Džo Baidenam aktuālāks ir cienījamā vecuma jautājums. Ikgadējā pārbaude militārās medicīnas centrā notika dažas nedēļas pēc īpašā prokurora Roberta Hura ziņojuma, kurā Baidens raksturots kā "vecs vīrs ar sliktu atmiņu".

Ārsti atzina, ka Baidens vēl arvien ir piemērots amata pienākumiem un bez jaunām veselības problēmām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti