Lietuvā trīs gadu laikā rīkos gandrīz 60 civilās aizsardzības mācību

Tuvāko trīs gadu laikā Lietuvā plānotas 57 valsts līmeņa civilās aizsardzības mācības, lai apgūtu reaģēšanu uz iespējamu uzbrukumu, hibrīda vai militāru apdraudējumu, kā arī plašu incidentu pārvaldību, paredz iekšlietu ministres Agnes Bilotaites apstiprinātais valsts līmeņa civilās aizsardzības mācību plāns 2024.–2026. gadam.

Plānotajā trīs gadu mācību ciklā piedalīsies ministrijas, valsts un pašvaldību iestādes, nevalstisko organizāciju, starptautisko humānās palīdzības organizāciju, saimnieciskās darbības veicēju un sabiedrības pārstāvji, pirmdien informēja Lietuvas Iekšlietu ministrija.

"Mēs dzīvojam saspringtā ģeopolitiskā vidē. Atbildīgajām institūcijām jābūt gatavām garantēt valsts drošību dažādu apdraudējumu gadījumā, piemēram, teroristu uzbrukumu stratēģiskiem objektiem, mēģinājumu nelikumīgi šķērsot valsts robežu, kā arī militāras agresijas gadījumā," pauda iekšlietu ministre.

Šogad mācību laikā tiks izstrādāta civilās aizsardzības sistēmas subjektu rīcība, ja notiktu kodolnegadījums Baltkrievijas atomelektrostacijā.

Vēl šogad Nacionālais krīžu vadības centrs pārbaudīs civilās aizsardzības spēku stabilitāti un to rīcību teroristu uzbrukuma valsts kritiskajai infrastruktūrai gadījumā, simulējot traucējumus elektroenerģijas un degvielas apgādes sistēmās, kā arī elektroniskajos sakaros.

Nākamajās plānotajās mācībās centrs izvērtēs varas iestāžu rīcību scenārijā, kad caur Lietuvu no Latvijas un Igaunijas notiek masveida cilvēku pārvietošanās.

Lietuvas policija plāno veikt mācības un pārskatīt rīcības algoritmus iespējamu teroristu uzbrukumu publiskās vietās gadījumā, savukārt Valsts robežsardzes dienests veiks mācības iespējama masveida ārvalstnieku pieplūduma gadījumā.

Ugunsdzēsības un glābšanas departaments pārbaudīs, kā tiktu evakuēti Viļņas un citu pašvaldību iedzīvotāji pierobežā ar Baltkrieviju, ja no Baltkrievijas teritorijas būtu militārs apdraudējums.

Izglītības, zinātnes un sporta ministrijai uzdots izvērtēt, kā darbosies reaģēšanas algoritmi iespējama hibrīduzbrukuma izglītības iestādēm gadījumā.

Nacionālais kiberdrošības centrs rīkos funkcionālās mācības par kiberuzbrukumu valsts informācijas resursu un kritiskās informācijas infrastruktūras objektu kontrolei. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti