Lavrova dalības dēļ Ukraina un Baltijas valstis boikotēs EDSO sanāksmi

Ukraina otrdien paziņojusi, ka boikotēs Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sanāksmi Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē, jo uz to uzaicināts arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kurš paziņojis, ka plāno ierasties.

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba boikotēs EDSO ministru sanāksmi, jo pieņemts lēmums tajā piedalīties Lavrovam, aģentūrai AFP pavēstījis ministrijas pārstāvis Olehs Nikolenko.

Arī visu trīs Baltijas valstu ārlietu ministri otrdien paziņojuši, ka boikotēs šonedēļ paredzēto sanāksmi, ja tajā piedalīsies Lavrovs.

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ārlietu ministru kopīgajā paziņojumā teikts, ka Lavrova paredzamā piedalīšanās EDSO ministru sēdē rada Krievijas agresijas leģitimācijas draudus, izturoties pret Maskavu kā pret pilntiesīgu brīvu valstu kopienas locekli.

Tāpēc Baltijas valstis izlēmušas nepiedalīties Skopjē paredzētajā sanāksmē.

"Mēs nepieņemam principu, ka Krievija tiek atkal aicināta pie galda. Gribu atgādināt, ka pagājušajā gadā Krievija un Krievijas ārlietu ministrs netika uzaicināti uz Poliju. Šogad viņš ir saņēmis uzaicinājumu un plāno ierasties ar visu savu propagandas komandu," norāda Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.

"Un, protams, pats jautājums šķiet amorāls, jo turpinās karš, un ir vēlams, lai ministrs ierodas citā Eiropas pilsētā – Hāgā, nevis Skopjē."

Arī Igaunijas ārlietu ministrs Marguss Cahkna uzsvēris, ka Lavrovam vieta ir uz apsūdzēto sola īpašā tribunālā, nevis pie EDSO galda.

Pēdējo divu gadu laikā esam vērojuši, kā Krievija īsteno karu un genocīdu pret Ukrainu, NATO dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmē uzsvēra Cahkna, norādot, ka Krievijas agresija pret neatkarīgu un miermīlīgu kaimiņvalsti ir starptautisko tiesību pārkāpums un uzbrukums EDSO pamatvērtībām.

Viņš asi nosodīja lēmumu atļaut Lavrovam piedalīties EDSO sēdē, norādot, ka Maskava to izmantos savai propagandai un Rietumu šķelšanai.

Ministrs arī uzsvēra, ka Igaunija nav gatava sēdēt pie viena galda ar agresoru un uzņemties atbildību par Lavrova uzaicināšanas sekām.

Tikmēr Bulgārija paziņojusi, ka atvērs savu gaisa telpu sankcijām pakļautā Lavrova lidmašīnai, piemērojot diplomātisku izņēmumu vispārējam Krievijas lidmašīnu aizliegumam Eiropas gaisa telpā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti