Traģiskā ugunsgrēkā ogļu raktuvēs Kazahstāna bojā iet 21 strādnieks

Kazahstānā ogļu raktuvēs izcēlies plašs ugunsgrēks. Boja gājis vismaz 21 raktuvju strādnieks, bet vēl 23 tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Ugunsgrēks izcēlies metalurģijas milža "Arcelor Mittel" piederošās raktuvēs. Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs paziņojis par investīciju apturēšanu uzņēmumā, norādot, ka tas sistemātiski neievēro drošības noteikumus savos objektos.

Prezidents izteicis vēlmi nacionalizēt kompānijai piederošos īpašumus Kazahstānā, kas nozīmētu pārņemt valsts īpašumā lielāko tērauda ražotāju valstī.

"ArcelorMittal" informēja, ka 208 no 252 ogļračiem ir izkļuvuši no raktuvēm Karagandā, bet vēl 23 tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. 18 no virszemē iznākušajiem ogļračiem bija nepieciešama mediķu palīdzība. 

Uzņēmums jau iepriekš izcēlies ar drošības normu neievērošanu, un tā īpašumā esošajos objektos regulāri notiek negadījumi, tostarp ar bojāgājušiem darbiniekiem. Lielākā traģēdija notika 2006. gadā, kad līdzīgā ugunsgrēkā gāja bojā 41 cilvēks, bet pēdējais negadījums notika pirms diviem mēnešiem, kad sprādzienā bojā gāja pieci cilvēki.

Citās "ArcelorMittal" raktuvēs Kazahstānā augustā negadījumā gāja bojā pieci ogļrači. Valdības iecelta komisija atzina, ka par negadījumu atbildīga ir kompānija. 

Tokajevs sestdien, 28. oktobrī, paziņoja, ka ir devis rīkojumu valdībai izbeigt investīciju partnerību ar "ArcelorMittal". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti