Batumi ostā Gruzijā iedzīvotāji protestē pret kruīza kuģi ar Krievijas tūristiem

Gruzijas ostas pilsētā Batumi izcēlušies protesti pēc tam, kad ceturtdien ostā ienāca kruīza kuģis ar pārsvarā Krievijas tūristiem uz klāja.

Kruīza laineris "Astoria Grande" uzsāka braucienu no Sočiem, dodoties uz Melnās jūras pilsētām Turcijā, un ceturtdien, atpakaļceļā uz Krieviju, ieradās Batumi.

Gruzijas opozīcijas televīzija pa dienu bija intervējusi virkni krievu tūristu, kuri cita starpā pozitīvi izteicās par Krievijas okupēto Gruzijas teritoriju Abhāziju, norādot, ka, viņuprāt, Gruzija ir īstie okupanti. Tāpat krievu tūristi izteicās, ka šeit tāpat ir Padomju Savienība un Gruzija ir tās daļa.

Intervijas izraisīja sašutuma vilni Batumi iedzīvotāju vidū, un vakarā, kad pasažieri atgriezās uz kuģa, tika sarīkoti protesti pret krievu tūristiem.

"Krievija nekad nebūs mūsu draugs, un diez vai mums jebkad būs labas attiecības. Sevišķi ņemot vērā to, kā viņi pret mums ir izturējušies," stāsta protesta akcijas organizators Tazo Makaradze.

"Gruzīnu apvienošanās ir vitāli svarīga, lai reizi par visām reizēm apturētu šo tā saucamo "krievu sapni". Krievi dara visu, ko viņiem diktē Kremlis un Putins," uzskata kāds protesta akcijas dalībnieks.

Protesti turpinājās visu vakaru, policijai bloķējot pieeju piestātnei.

Kad kruīza kuģis vakarā pameta Batumi ostu, protestētāji atskaņoja Ukrainas un Gruzijas himnas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti